Kaan Yıldırım, Özge Gürel ve Kerem Alışık'ın başrollerinde oynadığı ve giderlerin gelirleri karşılamaya yetmediği Sipahi dizisinin de fişi çekildi. Show TV yapımcılarının en güvendiği dizi olan ve çekimler, oyuncu ücretleri derken; bu ücretleri reytingler ile sağlayamayan Sipahi dizisinden son dakika gelen final kararı izleyicisini ve oyuncuların fanlarını bir hayli üzdü. 

Show TV kanalında Pazartesi akşamları yayın hayatına başlayan Sipahi dizisi için final kararı alındı. Ani verilen final kararı sonrasında özellikle de Kaan Yıldırım'ın hayranları bu ani final kararına olan tepkilerini gösteriyor. 

Yasak Elma Ata ile YılDoğ aşkını Tarihe Gömeceksiniz!  Yasak Elma Ata ile YılDoğ aşkını Tarihe Gömeceksiniz! 

Bu sezon adeta yeni dizi yağmuru vardı. Yeni başlayan dizilerden sadece bir elin 10 parmağını geçmeyecek kadarı yoluna devam ederken, geri kalanı final ile yayın hayatına son verdi. Öyle ki yaşanan bu yaprak dökümüne Sipahi dizisi de eklendi. 

Bu sene final yapma rekoru FOX TV'nin elinde iken Show TV'de peşi sıra geliyor. Öyle ki Teşkilat'ın kopyası olarak gösterilen ve yayınlandığı ilk bölümü ile tutmayacağı anlaşılan Sipahi dizisi ani final kararı ile izleyicisini şaşırttı. 

Pazar akşamlarının sevilen dizisi Teşkilat izlenme rekorları kırarken, Sipahi dizisine de aynı kaderi paylaşacak gözüyle bakılıyordu.  Ancak Yıldırım Zafer Bozok karakteri ile karşımıza çıkan Kerem Alışık bile diziyi kurtaramadı. 

Sipahi ne zaman final yapacak?

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın kahramanlık öykülerini anlatan Sipahi dizisi 8. bölümü ile final yapacak. 30 Ocak akşamı yayınlanacak olan bölümü ile Sipahi dizisi ekranlara veda edecek. 

13 bölümlük sözleşme imzalanmıştı 

Sipahi dizisi ilk başladığında CNP Film ile 13 bölümlük sözleşme imzalanmıştı. Sipahi dizisi masrafları çok yüklü olan bir dizi olarak karşımıza çıkmıştı. Öyle ki dizinin giderlerini, gelirleri karşılayamadı. Reytinglerden kazanılan ücretin çökmesi sonrasında dizinin masrafları gereği dizi uzatılmadı.

Gerek konusu gerekse de oyuncu kadrosu ile çok üst sıralara yakışacağı tahmin edilen Sipahi dizisi Teşkilat'ın peşinden gidemeyerek önümüzdeki hafta yayınlanacak olan yeni bölümü ile final yaparak ekran macerasını sonlandıracak.