İngiltere'de bir aileye belediye tarafından 280.000 sterlinlik evlerindeki çitin yüksekliğini yarıya indirmeleri talimatı verildi. Bunun üzerine esprili bir şekilde 'Berlin Duvarı' tartışması alevlendi. Belediye Konseyi, karara uymamaları halinde yasal kovuşturmaya maruz kalabileceklerini görebilecek bir icra bildirimi yayınladı.

Wiltshire Belediyesi, eski çalışanı 53 yaşındaki Susan Paul ve 58 yaşındaki eşi Andrew Doyle'a, 50 metre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğinde olan üç yıllık çitin yüksekliğini yüzde 50 kısaltması için Mart ortasına kadar süre verdi.

Haksız Yere Cezalandırılıyoruz Bu Delilik!

Sıkıştırılmış ahşaptan yapılan çit için Susan şunları söyledi: açıklamalarında bulundu.''Bu büyük bir haksızlık, gerçekten şaşırdık. Diğer insanlar da bizim sahip olduğumuzla tamamen aynı türde çitlere sahipler, öyleyse neden cezalandırılıyoruz? Haksız yere cezalandırılıyoruz, bu delilik. Bu kemer sıkma döneminde maliyeti karşılayabilme konusunda endişeliyiz."

Uçak mühendisi olan Andrew ise, konsey tarafından benzer çitlere sahip diğer ev sahiplerine karşı neden hiçbir yaptırım uygulanmadığının kendisine söylenmesini talep etti. Andrew: "Planlama izni almamız gerektiğinin farkında olmadan çiti yenisiyle değiştirdik, ta ki birdenbire Wiltshire Belediyesi'nden bir mektup gelene kadar.Şimdi onu yarıya bir metre yüksekliğe indirmemiz gerekiyor. Ancak yoldaki birkaç evin çitleri tam olarak aynı yükseklikte, ancak onlar hakkında hiçbir şey yapılmadı. Endişelendiğim şey mahremiyet, eski çit varken bahçemiz pisti çünkü insanlar oraya çöp atıyordu." dedi.

Wiltshire Belediyesi'nin Nick Botterill şunları söyledi: "Uygulama bildirimlerinin 16 Mart 2023'e kadar yerine getirilmesi gerekiyor.'' açıklamasında bulundu. Çift maliyeti karşılayarak çiti yarı yarıya indirmek zorunda.

Son Dakika: 7.4 Büyüklüğünde Kahramanmaraş'ta Deprem! Son Dakika: 7.4 Büyüklüğünde Kahramanmaraş'ta Deprem!