Bir Küçük Gün Işığı Sinan, Gidişatı Değiştirmeye Geliyor Bir Küçük Gün Işığı Sinan, Gidişatı Değiştirmeye Geliyor

Eylül ayından beri reytinglerde üst sıralarda devam eden Yalı Çapkını dizisi Cuma akşamlarının olduğu kadar haftalık reyTinglerde de üst sıralarda seyrediyor. Haftalık reytinglerde tek rakibi kendisi olan dizinin, geçmişe dayalı olarak yapılan reyting çalışmasında aslında çok da ileri seviyede olmadığı ortaya çıktı. 

Geçtiğimiz haftalarda SEYFER aşkı geri planda bırakılmış, Pelin karakteri adeta başrol olarak nüksettirilmişti. Ancak izleyicinin tepkisi, Gülseren Budayıcıoğlu'nun gözlemi sayesinde dizi, gerçek hikâyeye geri döndürüldü. O dönem düşen reytingler sonrasında tekrar çifter çifter artmaya devam ederken, diğer taraftan da Kazım babanın tanındığı despot karakterinin dışına çıkması izleyiciyi de bir hayli mutlu etti.

Yayınlandığı ilk bölümde tüm tepkileri üzerine çeken ve tepkileri sayesinde aslında tanınan ve izlenmeye başlayan Antep dizisi, Antep'in geçmiş adetlerini izleyiciye gösterirken, bir o kadar da tepki toplamış ve izleyici manavdan karpuz mu alıyorsunuz yorumunu yapmıştı.

Yalı Çapkını en üstte sanıyorsunuz...

Sonrasında başlayan aşktan herkes memnun. Bu durum tabii ki de reytingleri etkiliyor.  Dizilerin korkulu rüyası olan reyting sever Yalı Çapkını dizisi tüm zamanların en çok izlenilen dizisi olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Geçmiş tarihe baktığınızda bundan seneler önce yayınlanan bir dizinin Yalı Çapkını reytinglerini alt üst ettiğini görebilirsiniz. Seneler önce çok tepki ile başlayan ve kadına şiddete karşı durulma savaşının verildiği Sen Anlat Karadeniz dizisi Total de Yalı Çapkını dizisinin neredeyse 2 katı reytinge ulaştığını öğrendik.

2018 yılında yayınlanan ve bir kadının şiddetten kaçış öyküsünün anlatıldığı Sen Anlat Karadeniz dizisi tüm zamanların en yüksek reytingine sahip olarak biliniyor. Öyle ki Sen Anlat Karadeniz dizisi yayınlanan 5. bölümünde 21 üzeri reyting alarak dizi tarihinin en çok izlenen dizisi olarak kayıtlara geçmişti. 

Rekor hala kırılamadı

Son bölümlerinde tekrar artışa geçen Yalı Çapkını dizisi, Karadeniz dizisinin reytinglerini geçecek mi bilinmez, şu ana kadar o orana ulaşabilen hiçbir Türk dizisi yapılmadı.