Altın Kalem’ ödüllü yazar Şengül Boybaş'ın senaryosunu kaleme aldığı, Gazeteci Ali Eyüboğlu'nun hikayesini yazdığı,  Aysun Akyüz Mehdiabbas’ın yönetmenliğini üstlendiği Serçenin Gözyaşı filminin çekimleri tamamlandı.

Serçenin Gözyaşı filminde Ezgi Şenler, Uğur Güneş, Yeşim Salkım, Tamer Karadağlı, Arzu Cabar, Soydan Soybaş, Ahmet Sarsılmaz,  Evren Erler, Özgür Çağlayan İncesu, Kubilay Penbeklioğlu,  Yağızkan Dikmen, Bilge Şen ve Kubilay Penbeklioğlu gibi oyuncular rol alıyor. Filme gazeteci Özlem Gürses de sunucu olarak konuk oluyor.

Çekimler 2 İlde Gerçekleştirildi

Ezilen, ön yargılar nedeniyle toplum dışına itilen, tacize, şiddetemaruz kalan, katledilen kadınların yaşamlarına anlatan Serçenin Gözyaşları gerçek bir hayat hikayesinden uyarlandı. Uğur Güneş'in Gazi karakteriyle başrolü oynadığı filmin çekimleri Çanakkale ve İstanbul'da yapıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü geçer geçmez 10 Mart’ta sinema salonlarında yer alacak olan film, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

8 Dalda Oscar Adayı! The Banshees of Inisherin Ne Zaman Vizyona Girecek? 8 Dalda Oscar Adayı! The Banshees of Inisherin Ne Zaman Vizyona Girecek?

Serçenin Gözyaşı filmi 10 Mart 2023 tarihinde vizyonda olacak.