Şanlıurfa'da Selden Etkilenen Otoparktaki 170 Araç Çıkarıldı Şanlıurfa'da Selden Etkilenen Otoparktaki 170 Araç Çıkarıldı

Meteoroloji tarafından uyarı yapıldı. Kış mevsiminin yağışsız geçmesinden dolayı hemen her baraj kuruma noktasına geldi. Konuyla ilgili Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel açıklama yaptı. Yılbaşından bugüne dek kar yağışı yurt genelinde etkisini göstermedi.

Dikkat Edin!

Çoğu ilde kar yağışı yaşanmazken Meteoroloji uzmanları tarafından açıklama yapıldı. Beklenen yağışların gerçekleşmemesi sebebiyle kuraklık alarmı verildi. Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel tarafından yapılan açıklamada:

"Mart ayındaki toplam yağış miktarı bugüne kadar bazı bölgelerde ay ortalamasını yakaladı. Bundan sonraki yağmurların seviyeleri artırıcı katkı yapmasını bekliyoruz. İyi haber olarak bu söylenebilir. İçerisinde bulunduğumuz kuraklık 5-6 aydır bizimle olduğu için tabi ki kısa bir ayın ortalamayı tutturması her şeyi iyileştirmez. Ama acil durumda suya ihtiyacı olan Bursa, Kocaeli, Sakarya, İstanbul, İzmir, Manisa ve Antalya gibi merkezlerde milyonların yaşadığı şehirlerde önümüzdeki hafta sonu hem kuvvetli yağmurlar var hem de hayatı olumsuz etkileyecek bir tarafı var. Hızlıca özetlersek cuma ve cumartesi günü bu lodosun daha kuvvetli yani deniz üzerinde 70-80 kilometreye ulaşmasını sürat olarak bekliyoruz. Kıyılardan ilçelere doğru ise 50 kilometre süratle esmesini bekliyoruz. Cumartesi deniz seferlerini aksatabilir. İptaller gecikmeler yaşanabilir” denildi.