Selin Ciğerci ve eski eşi Gökhan Çıra hakkında geçtiğimiz gün ortaya atılan bebek iddiaları ortalığı karıştırmıştı. Evlat edindikleri iddiası çok konuşulurken, GÖkhan Çıra'nın 'canım kızım' paylaşımı kafaları karıştırdı. Tepki toplayan paylaşım sonrasında herkes Selin Ciğerci'nin çocuğu mu oldu? sorusunu sordu. Konu ile alakalı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konu ile alakalı devreye girdi. 

Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci ve eski eşi Gökhan Çıra'nın evlat edindikleri iddiaları gündeme bomba gibi düşerken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, tepki çeken paylaşımların ardından ilk adımı attı. 

Herhangi bir başvuru yok

Magazin gündeminde çok konuşulan Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra'nın evlatlık edinmesi ile alakalı detaylara hakim olduklarını açıklayan Bakanlıktan yapılan açıklama da "Haberde ismi geçen Selin Ciğerci ve eski eşi Gökhan Çıra tarafından Bakanlığımıza evlat edinme konusunda resmi herhangi bir başvuru yapılmamıştır. Cumhuriyet Başsavcılığına, habere konu iddiaların araştırılması, olayın tarafı olabilecek ilgililer hakkında adli soruşturma ve çocukla ilgili sosyal inceleme yapılması adına gerekli tüm tedbirlerin alınması için başvuruda bulunulmuştur" denildi.

Demet Özdemir Oğuzhan Koç'la Ayrılık İddialarını Yanıtladı Demet Özdemir Oğuzhan Koç'la Ayrılık İddialarını Yanıtladı

Gökhan Çıra ilk duyurdu

Gökhan Çıra sosyal medya hesabından geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımda "Küçük dünyama hoş geldin prensesim. Ellerim ayaklarım titriyor. Seni çok seven bir baban var. Ben sana çok aşık oldum kızım. Hayatım, hayatına feda olsun. Hayırlı bir evlat olursun inşallah. Sağlıklı, huzurlu, mutlu büyüyelim canım kızım, hoş geldin. Dünyamı aydınlattığın için sana ayrıca teşekkür ederim kızım" demişti. Baba olduğunu ilan eden Gökhan Çıra'nın akabinde gözler Selin Ciğerci'ye çevrilmişken kendisi de herkesi bilgilendirecek bir paylaşımda bulundu.

Selin Ciğerci 'Başvurular tamam'

Selin Ciğerci yaptığı paylaşım da "Bir kerecik konuşacağım ve daha da konuşmayacağım. Bunun üzerinden nemalanmak isteyen çok insan var. Ben hep anne olmak istediğimi ve olacağımı söylüyordum zaten. Evet anne oldum, siz de teyzesiniz. Beni tebrik edebilirsiniz. Ağlamam asla, ben güçlü bir kadınım. Eski eşimle evliyken bir yola başvurmuştuk. Evlat edinmek için başvurularımız kabul edildi. Uzun zamandır da odası var. Anne olmak istiyorum ve onunla yoluma devam etmek istiyorum" dedi.

Bakanlık harekete geçti

Konu ile alakalı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da açıklama yaptı.  "Haberde ismi geçen Selin Ciğerci ve eski eşi Gökhan Çıra tarafından Bakanlığımıza evlat edinme konusunda resmi herhangi bir başvuru yapılmamıştır. Cumhuriyet Başsavcılığına, habere konu iddiaların araştırılması, olayın tarafı olabilecek ilgililer hakkında adli soruşturma ve çocukla ilgili sosyal inceleme yapılması adına gerekli tüm tedbirlerin alınması için başvuruda bulunulmuştur"