Ünlü Olmak İçin Her Tuşa Basan Erhan Bakın Hangi Programa da Çıkmış! Ünlü Olmak İçin Her Tuşa Basan Erhan Bakın Hangi Programa da Çıkmış!

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında sayısız soruşturma açılan Sedat Peker, bir süredir Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşıyor. Daha önce Türkiye'deki siyasi kişiliklerle ilgili ifşa videoları yayımlayan Peker, son aylarda neredeyse hiç paylaşım yapmıyor! 

Dijital tecrit altında tutulan Peker'in sosyal medya üzerinden paylaşım yapmasının çeşitli gerekçelerle engellendiği iddia ediliyor. Ancak Peker dün gece bu tecriti bozdu. Twitter üzerinden paylaşım yapan Peker, 6 dakika sonra paylaşımını sildi! 

sedatpeker1

Sedat Peker Önce Paylaştı Sonra Sildi 

Dün gece Twitter hesabından bir tweet'i retweet eden Peker, dikkatleri üzerine çekti. Paylaşımda ise 'Sedat Peker pislikleri ifşa etmek istiyor, ülke yöneticileri ettirmiyor, muhalif partiler de etmesi için çaba sarf etmiyor' yazıyordu. 

Sedat Peker, tweet'i kişisel hesabından retweet'ledikten dakikalar sonra paylaşımı kaldırdı. 

Seçime 2 Ay Kala Paylaşım Yapacak 

Öte yandan gazeteci Seyhan Avşar, Sedat Peker'in daha önce seçimden önce açıklamalar yapacağını söylediği sözlerini anımsattı: 

Sedat Peker seçime 2 ay kala bazı paylaşımlar yapacağını açıklamıştı. Ağır tecrit altında olmasına rağmen büyük bir risk alarak bu akşam bazı paylaşımları retweetledi. Sedat Peker’in bu hamlesi ‘Seçim sürecinde susmayacağım. Ancak tecrit konusunda da muhalefet bir adım atmalı’ olarak okunabilir.

sedatpeker

Avukatı da Açıklama Yapmıştı! 

Öte yandan Peker, kısa bir süre önce yakınları aracılığıyla yeni bir paylaşım daha yapmış ve 'Ölsem bile bahsettiğim videoları tamamlayıp basın yayın organlarıyla kamuoyu ile paylaşacağım' dediği iddia edilmişti. 

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın ise yaptığı açıklamalarda 'Bugünkü koşullarda müvekkilim Sedat Peker’in bir açıklama yapmasının mümkün olmadığını hukuken biliyorum.' ifadelerini kullanmıştı. 

Helalleşme Videosu Yayımlayacak

Geçtiğimiz yıllarda yayımladığı ifşa videolarında sürekli olarak seçime dikkat çeken Peker, seçime 2 ay kala bir 'helalleşme videosu' yayımlayacağını söylemişti. Seçim için 14 Mayıs tarihinin kesinleşmesinin ardından gözler tekrar Peker'e çevrildi. Şimdi ise herkes Peker'in tekrar bir video yayımlayıp yayımlamayacağını merak ediyor.