Vakıfbank Promosyonu Arşa Çıkardı! Hesaplarına Bakacaklar Yaşadı Vakıfbank Promosyonu Arşa Çıkardı! Hesaplarına Bakacaklar Yaşadı

Bu zam karşısında tepkiler artınca bu oran %5 daha arttırılarak %30 seviyesine çıkarılmıştı. Seçim öncesi yeni bir zam müjdesi daha geldi. İşte bu zamla ilgili detaylar haberimizin devamında...

Günden güne düşen alım gücüyle birlikte bütün vatandaşlar yapılacak zamları takip etmeye başladı. Bu beklenti sonrası edinilen bilgilere göre 1100 lira olan emekli ikramiyeleri 2.500 ile 3000 arasındaki bir orana yükseltilecek. Yine asgari ücrete %10 zam yapılacağı söylentiler arasında bulunuyor. Ayrıca emeklilere de %10 ile %20 arasında bir ek zam söylentisi devam ediyor.

Enflasyonla Yarışan Zamlar

11-9

Zam oranlarının artışı sürekli gündemde. Vatandaş artan enflasyon oranı ile birlikte alım gücünün düştüğünden şikayetçi. Tüm bunlara artan kiralar da eklenince geçinmek birkaç ay öncesine göre bile daha da zorlaşıyor. Gittikçe artan fiyatlar vatandaşları ek iş yapmaya, daha fazla aile bireyinin çalışmasına yöneltiyor. Bununla birlikte zam oranları konusunda da beklentiler artmaya devam ediyor. Seçim öncesi zam beklentisine hükümet de duyarsız kalmıyor. Bu durumda zorlaşan ekonomik şartlar karşısında zam oranları enflasyonla birlikte daha da yukarı taşınabilir.

2023 Maaş Hesaplama

Artan maaşlar ile birlikte hem memurlar hem de emekliler maaş hesaplaması yapmaya başladı. Bu haberimizde hesaplamaları nasıl yapabileceğiniz konusunda da bilgi verdik. Örneğin 4A maaş hesaplaması için bazı bilgilere sahip olmanız gerekiyor. SSK sicil numaranız, T.C kimlik numaranız, baba adınız, doğum tarihiniz gibi bilgileri doldurmanız gerek. Bu bilgileri doldurduktan sonra sorgulama yapabilir ve emeklilik maaşınızın ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Yine 4B emeklilik maaşınızı hesaplamanız içinde bazı bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Bunun için T.C kimlik numaranızı, kurum ve güvenlik kodunuzu girip emeklilik maaş hesaplamanızı yapabilirsiniz. 4C için maaş hesaplaması yapmak istiyorsanız yine doğum tarihinizi, cinsiyetinizi girmek ve 4A çalışmaya başlangıç süreniz ve bitiş sürenizi girmeniz yeterlidir. Siz de verdiğimiz bu yöntemleri kullanarak maaş hesaplaması yapabilirsiniz.