Game of Thrones'un Jon Snow'u İkinci Kez Baba Olacak Game of Thrones'un Jon Snow'u İkinci Kez Baba Olacak

Asker dizilerinin yoğunluğu özellikle de 2023 senesine girdiğimiz günler itibari ile adeta baş göstermişken, geçtiğimiz hafta başlayan Al Sancak dizisinden sonra bu kere de gözler Doku Oğuz dizisine çevrildi. Uzunca zamandır başlaması için adeta gün sayılan Dokuz Oğuz dizisi ilk Kubilay Aka'nın yeni dizisi olarak gündeme çıkmıştı. Savaşçı dizisi ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını arayanların karşısına Dokuz Oğuz dizisi çıkmakta iken Savaşçı'nın devamı olarak nitelendirilen Dokuz Oğuz oyuncuları da merakla araştırılmaktaydı. Peki Dokuz Oğuz konusu Dokuz Oğuz oyuncuları detayları neler?

Dokuz Oğuz dizisi ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı geçtiğimiz gün yayınlanan ilk bölüm fragmanı sonrasında ortaya çıktı. Öyle ki Dokuz Oğuz dizisi yayın günü olarak kendisine aslında çok da manidar olan Cumartesi gününü seçmişken, Savaşçı dizisinin gününde yayınlanmaması da kafaları karıştırdı.

2 diziye savaş açacak

Sezonlardır reyting rekorunu elinden bırakmayan Anadolu'nun en masum aşk dizisi olan Gönül Dağı ile kapışacağı, sosyal medyadan canını alan Kardeşlerim dizisine rakip olması Dokuz Oğuz dizisinin gidişatını nasıl etkileyeceği de merakla bekleniyor. 

Dokuz Oğuz ne zaman başlayacak?

Uzun zamandır merakla beklenen Dokuz Oğuz dizisi, aslında reyting savaşının çok da yüksek olmadığı Cumartesi günleri yayınlanacak. İlk Savaşçı dizisinin gününde yayınlanacağı söylenen Dokuz Oğuz dizisi için sayılı zaman kaldı. 28 Ocak Cumartesi akşamı Dokuz Oğuz dizisi ilk bölümü ile ekranlarda olacak. 

Gönül Dağı reytingleri etkileyecek mi?

Sezonlardır haftalık en sevilen dizi olan Gönül Dağı dizisi ve kendi alinde reytingleri ile izlenen Kardeşlerim dizisi ile aynı gün yayınlanacak olan Dokuz Oğuz reytingleri için özellikle de bu iki dizinin ekibi merakla beklemeye koyuldu. FOX TV ekranlarının sevilen dizisi olarak karşımıza çıkacak olan askeri dizisi Dokuz Oğuz ile bu sezon bir türlü başaramadığı reyting rekortmenliğine ulaşacak mı bilinmez, Dokuz Oğuz oyuncuları merakla araştırılıyor. 

İstanbul, Bilecek, Afyon'un dağlık mekanlarında çekilen Dokuz Oğuz dizisi 9 kahraman askerin milli mücadelede yaşadıklarını konu edinecek. 

Kubilay Aka ile Yasemin Allen'in başrollerinde yer aldığı Dokuz Oğuz dizisi, GOLD Yapım imzası ile bizlerle birlikte olurken, Cem Akyoldaş'ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizide Süleyman Çobanoğlu senaristliği üstleniyor. 

Sadece yerini dolduracak

FOX TV ekranlarında LİMON Film yapım şirketi ile sezonlar boyu bizlerle birlikte olan ve final yapmadan şaibelerle biten Savaşçı dizisinin devamı olarak karşımıza çıkan Dokuz Oğuz dizisi, Savaşçı'nın yerini doldurması planlanıyor. 

Senarist Savaşçı'da vardı

Savaşçı dizisinin devamı denmesinin sebebi aslında ne konusu ne de oyuncuları. Dokuz Oğuz dizisini yazan senarist, sezonlar boyu süren ve hala daha başlaması beklenen Savaşçı dizisini de kaleme almaktaydı. 

Ülke için savaşacak olan Oğuz Tim'inin başarı hikayelerini anlatacak olan Dokuz Oğuz dizisi oyuncuları şu şekilde

Dokuz Oğuz oyuncu ve karakterler

Tomris Toprak (Yasemin Allen)
Batur Karanlık (Kubilay Aka)
(Deniz Işın)
Yiğit Toygar (Rami Narin)
Ercan Korkut (Dağhan Külegeç)
(Tuncer Salman)
Umay Çolpan (Sahra Şaş)
(Hakan Boyav)
Boran Delideniz (Serhan Onat)
Timur Gökay (Volkan Keskin)
(Mehmet Çevik)
Okan Demirkır (Taylan Meydan)
(Kayhan Açıkgöz)
(Esra Kılıç)