Şanlıurfa'da sel nedeniyle su basan otoparkta çamurla kaplanan 170 araç çıkarıldı. 16 kişinin hayatını kaybettiği sel olayında tır şöförü Emin Ergün ise hala aranıyor. Yapılan çalışmalarda tırın parçalarına ulaşılırken, şöförden henüz haber yok. 

16 Can Kaybı, 30 Yaralı Var

Yoğun sağanak nedeniyle sel yaşanan Şanlıurfa'da 16 kişi hayatını kaybedip, 30 kişi yaralanırken, su tahliye ve temizlik çalışmalarına gece gündüz devam ediliyor. 

Sağanak nedeniyle Karakoyun Deresi'nin taşmasının ardından çevre bölgelerde oluşan çamur tabakalarını temizleme çalışmaları, askerlerin de desteğiyle yürütülüyor. 

Selin izlerinin giderilmeye çalışıldığı Süleymaniye Mahallesi'nde ise insanlara tankerlerle su takviyesi yapılıyor. Sel nedeniyle içme sularında kir ve çamur olduğundan kesinti yapıldı. Temizleme çalışmalarının ardından ise sabah saatlerinde su kısmi olarak bazı bölgelerde verilmeye başlandı. 

Yüzlerce aracın hasar gördüğü kentte Şanlıurfa Müzesi yanında su basan otoparktan 170 araç da yine ekiplerle birlikte çıkarıldı. Araçları otoparktan çıkarılanlar yetkililere teşekkür ederken, hasar tespiti sonrasında araçların sahiplerine teslim edileceği kaydedildi. 

Müjde Bayram Tatili ile Ara Tatil Birleşti! Ama Hesapta Olmayan Birşey Var Müjde Bayram Tatili ile Ara Tatil Birleşti! Ama Hesapta Olmayan Birşey Var

Tır Şöförü Emin Ergün Hala Kayıp 

Öte yandan Bozova yolunda sel sularına kapılan ve son manzarayı kamerasıyla çekip paylaşan Emin Ergün, hala aranıyor. Jandarma ve su altı dalgıç ekipleri botlarla aramalara dair şimdiye kadar sadece tırın parçalarına ulaşıldı.