Camdaki Kız yayından kaldırılacak mı? sorusu geçtiğimiz gün RTÜK dizi için devreye girdi açıklamasının yapılması üzerine sıklıkla araştırılıyor. Peki Camdaki Kız final yapmadan yayından kalkacak mı? İşte detaylar...

Son yıllarda 'gerçek hayattan uyarlama' dizilere pek bi rastlamaktayız. Özellikle de bu konuda psikolog Gülseren Budayıcıoğlu'nun eserleri en çok konuşulan isim olurken, ünlü ismin toplumun psikolojisi ile oynadığı yorumları şu sıralar sıklıkla yapılıyor. 

Toplumun ahlakı ile oynanıyor

Özellikle de ülkemizin maneviyatını hedef aldığı bu diziler ile alakalı neredeyse yayınlandıkları her bölüm, haklarında binlerce şikâyet RTÜK'e ulaşmakta. Türk halkının örf ve adetlerini başkalaştırdığı iddia edilen ve toplum ahlakını da negatif etkilediği iddia edilen bu uyarlama dizilerden biri de Camdaki Kız olarak karşımıza çıkıyor. 

Yayınlandığı 2 sezon boyunca sadece kemik izleyici kitlesi tarafından takip edilen ancak bu sezon ne olduysa oldu, sürekli gündemde olan Camdaki Kız dizisinde aldatmalar, oyunlar devreye girmişken, izleyicinin şikayetleri ile birlikte RTÜK devreye girdi. Dizi RTÜK tarafından uyarı alırken, hakkında da Camdaki Kız final yapmadan bitecek iddiaları da konuşulmaya başladı. 

Evli adam sevgilisini de aldatıyor

Evli bir adamın ve kadının aldatmacaya girebileceği görüntülerinin çok fazla olmaya başladığı Camdaki Kız dizisi ile alakalı RTÜK'ten gelen açıklama da 'Camdaki Kız dizisiyle ilgili uyarıları dikkate almayan yapımları daha yakından takip edeceğiz' denildi 

RTÜK uyardı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin konu ile alakalı uyarıda bulundu. Son ihtarı aldığı belirlenen Camdaki ız dizisi ile alakalı toplum ahlakına uyun çağrısı yapıldı. RTÜK başkanı konu ile alakalı yaptığı açıklamasında, “Vatandaşlarımızın da yoğun tepkisini çeken Camdaki Kız dizisinin yayıncısı başta olmak üzere Üst Kurulumuzun bugüne kadarki uyarılarını dikkate almayan tüm yapımları daha yakından takip etmeye başladık” dedi. 

Camdaki Kız dizisinin gidişatı ile alakalı olarak RTÜK'ün artık daha hassas incelemelerde bulunacağı açıklanırken, dizi yapımcı ve senaristlerinde bu konu da gerekli hassasiyeti göstermeleri konusunda uyarıda bulunuldu. 

Yalı Çapkını'nın Pelin'i Patladı: Bizi Birbirimize Düşürmeyin! Yalı Çapkını'nın Pelin'i Patladı: Bizi Birbirimize Düşürmeyin!

Eğer ki konu değişmezse ve dizi, toplum ahlakına uygun hale gelmezse kaçınılmaz son için RTÜK'ün devreye girmesi an meselesi gibi duruyor.