Manchester United’ı eleştirdiği tartışmalı röportajın ardından, geçtiğimiz Cuma Al Nassr'a serbest oyuncu statüsünde katılan Ronaldo transferiyle ilgili süreci değerlendirdi. 37 yaşındaki Portekiz kaptanı Brezilya, Avustralya, ABD ve Portekiz'den teklifler aldığını anca Al Nassr’a ‘söz vermiştim’ dedi. Ronaldo açıklamalarının devamında Avrupa defterini kapattığını söyleyerek hayranlarını üzdü.

Dünyanın En Büyük Depremi Hangisi? En Çok Kaç Şiddetinde Deprem Yaşandı? Dünyanın En Büyük Depremi Hangisi? En Çok Kaç Şiddetinde Deprem Yaşandı?

‘Her Şeyi Kazandım’

Ronaldo: ‘’Her şeyi kazandım, Avrupa'nın en önemli kulüplerinde oynadım bu Asya’da yeni bir meydan okuma.".

Ronaldo transfer olduğu Suudi Arabistan ekibinde 200 milyon Euro’ya yakın maaşla futbol tarihinin en yüksek ücretini alacak. Ronaldo ilk basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, "Kimsenin bilmediği bir şey var, Avrupa'da birçok fırsatım olduğunu söyleyebilirim, Brezilya, Avustralya, ABD ve hatta Portekiz'de birçok kulüp benimle anlaşmaya çalıştı."

Beş kez Ballon d’Or kazanan Portekizli yıldız, imza hareketi olan 'Siu' ile karşılandı. Bir kulüp yetkilisinin sorularını yanıtladı ancak muhabirlerin hiçbirinden soru kabul etmedi.

‘Benzersiz Bir Oyuncuyum’

Sözleşmesi hakkında konuşan Ronaldo, "Bu sözleşme benzersiz ama ben benzersiz bir oyuncuyum, bu yüzden benim için norma. Ligin çok rekabetçi olduğunu biliyorum, birçok maç izledim. Koç bana şans verirse [Çarşamba] oynamayı umuyorum. Futbol oynamaya devam etmeye hazırım."

Al Nassr baş antrenörü Rudi Garcia, Ronaldo'yla imzalamanın Suudi Arabistan için "harika" olduğunu söyledi.

‘Ona Öğretebileceğim Hiçbir Şey Yok’

Garcia, "Kariyerimde, Cristiano gibi harika oyuncuların yönetilmesi en kolay oyuncular olduğunu gördüm, çünkü ona öğretebileceğim hiçbir şey yok. Hedefim onu ​​mutlu etmek, Al Nassr ile oynamaktan ve Al Nassr ile kazanmaktan keyif almasını istiyorum."

Cristiano Ronaldo, Medya konferansının ardından, yeni Al Nassr formasıyla kulüp sahasında binlerce taraftarın önünde poz verdi.