Aşk-ı Memnu Filminin Yeni Firdevs ve Behlül'ü Belli Oldu! Aşk-ı Memnu Filminin Yeni Firdevs ve Behlül'ü Belli Oldu!

Filmde oynadıklarında henüz genç olan Leonard Whiting ve Olivia Hussey 1968’de başrol oldukları filme dava açtı. İngiliz aktörler, yönetmen Franco Zeffirelli'nin güvence vermesine rağmen onları çıplaklık içeren sahnelerde oynamaya teşvik ettiğini iddia ettiler. Oyuncular, yaşadıkları zorbalık ve filim yüksek hasılatı nedeniyle 500 milyon dolardan fazla tazminat talep ediyorlar. Paramount tarafından ise henüz bir yanıt gelmedi.

Sadece Vücut Makyajı Yapıldı

2019'da ölen yönetmen Zeffirelli'nin başlangıçta yatak odasında çekilecek sahnede ten rengi iç çamaşırı giyeceklerini söylediğini, ancak çekim günü  yönetmenin onlara sadece vücut makyajı yapacaklarını ve kameranın çıplaklığı göstermeyecek şekilde konumlandırılacağına dair güvence verdiğini iddia ediyorlar. Çekilen sahnede Whiting'in çıplak kalçaları ve Hussey'in çıplak göğüsleri kısaca gösteriliyor.

52 Yıl Sonra Gelen Dava

Zeffirelli, onlara rahat davranmaları gerektiğini "bütünlüğün sağlanamayacağını" yoksa kariyerlerinin zarar göreceğini söylediğini iddia ettiler.  O zamanlar 16 yaşında olan Whiting şimdi 72 yaşında Hussey ise film çekildiğinde 15 yaşındayken şimdi 71 yaşında.

Başrol ikili, Paramount'a cinsel istismar, cinsel taciz ve dolandırıcılıktan dava açtı. Suç duyurusu, ünlü Hollywood stüdyosunu iki genç oyuncuyu cinsel olarak istismar etmek ve ergenlik çağındaki çocukların çıplak fotoğraflarını dağıtmayı içeriyor.