49 yaşındaki futbol adamı 2016’da Everton teknik direktörlüğü ardından Belçika milli takımının başına geçmişti. Belçika milli takımına 2016'dan bugüne antrenörlük yapan Roberto Martinez, 79 maça çıkıp 2.29 puan ortalaması tutturmayı başardı. Altın jenerasyon olarak bilinen Hazard, Lukaku, DeBruyne gibi isimlerle birlikte çalışan Martinez kupa kazanma başarısı gösteremedi. Dünya Kupası F grubunda Kanada, Hırvatistan ve Fas ile eşleşen Belçika, sürpriz bir şekilde grup aşamasında elenerek turnuvaya veda etmişti. Martinez, bu sonucun ardından 31 Aralık 2022 tarihinde teknik direktörlük görevinden ayrılmıştı.

Efsane Sporcunun Hayatını Alt Üst Eden Olay! Sevenleri Kahroldu Efsane Sporcunun Hayatını Alt Üst Eden Olay! Sevenleri Kahroldu

İspanyol teknik adam için yeni bir iddia ise İngiltere’den geldi. Telegraph gazetesi, Dünya Kupası’na çeyrek final aşamasında veda ederek elenen Portekiz’de teknik direktör Fernando Santos ile yollar ayrılmıştı. Haberde Portekiz ve Martinez’in Dünya Kupası’nın ardından birçok görüşme gerçekleştirdği kaydedildi.