İlk sezonu 24 Ocak 2020'de yayınlanan Rise of Empires: Ottoman'ın  yönetmenliğini Emre Şahin'in yapıyor. Senaryosu Kelly McPherson tarafından kaleme alınan, aksiyon, tarihî ve kurgu türündeki, Netflix'in Türk orijinal belgesel dizisi. Dizi, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemini sonlandıran Kostantiniyye'nin Fethi ve Fatih Sultan Mehmet'i farklı bir açıdan ele alarak anlatmaktadır.

Yargı 53. Bölüm Şok İfşa! O Karakter Bakın Kimin Adamı Çıkıyor Yargı 53. Bölüm Şok İfşa! O Karakter Bakın Kimin Adamı Çıkıyor

Rise of Empires: Ottoman, Netflix'te Yayınlandı!

 Rise of Empires: Ottoman'ın 2.sezonu toplamda 6 bölümden oluşuyor. Dizi bu sezon Fatih Sultan Mehmet'in "Kazıklı Voyvoda" olarak da bilinen Vlad Drakula'yla olan mücadelesini anlatacak.

BAŞARI GÖSTERDİ

29 Aralık'ta Netflix'te izleyicisiyle buluşan dizinin oyuncu kadrosunda; Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Tuba Büyüküstün, Ushan Çakır, Damla Sönmez ve İlayda Akdoğan yer alıyor. Dizinin ilk sezonu IMDB kullanıcıları tarafından 7.9/10 oldu. Bir diğer prestijli film&dizi platformu Rotten Tomatoes kullanıcıları ise 100 üzerinden 88 vererek yapımı başarılı buldu.

29 Aralık'ta Netflix'te izleyicisiyle buluşan dizinin oyuncu kadrosunda; Cem Yiğit Üzümoğlu,  Birkan Sokullu, Selim Bayraktar, Tuba Büyüküstün, Ushan Çakır, Damla Sönmez ve İlayda Akdoğan yer alıyor.