Yılbaşından maaşlara gelen zamların ardından hemen her ürün de zamlanmaya başladı. Zamlanan bazı ürünler vatandaşın cebini yakmaya başladı. Muğla’da yetiştirilen kuzugöbeği mantarı o bölgede yaşayan köylülerin geçim kaynağı olmaktadır. Tezgahlarda yer alan ürünü fiyatını görenlerin ağzı açık kaldı.

Kilosu Tam 1000 TL!

Tek Şarta Hanelere 1.900 TL Yardım! PTT'den Sene Boyu Her Ay Alacaksınız Tek Şarta Hanelere 1.900 TL Yardım! PTT'den Sene Boyu Her Ay Alacaksınız

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yetiştiriciliği yapılan kuzugöbeği mantarının fiyatları aldı başını gidiyor. Geçen yıl 400 TL ile 500 TL arasında satışa sunulan kuzugöbeği mantarının fiyatı adeta altınla yarışıyor. Tezgahların baştacı konumunda olan kuzu göbeği mantarının 2023 yılında kilosu 800 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Köyde yetiştiriciliğini yapan Elif Togay konuyla ilgili açıklama yaptı. Togay tarafından:

“Kuzugöbeği bu mevsimlerde çıkan bir ürün. Bizim burada kuzugöbekleri 2 ay sürer çok gıdalı, çok faydalı bir mantar. Şu anki fiyatı kilosu 800 ile 1000 TL arasında değişiyor” denildi.