Haftanın son işlem gününde altın bugüne kadar hiç ulaşmadığı değere ulaştı. Gram altının fiyatı kapanışta 1.200 TL üzerinde seyrederken, elinde altını olan ya da altın ile işlem yapan vatandaş altın fiyatlarının neden yükseldiğini merak etti. Peki altındaki yükseliş devam edecek mi? Gram altın ne kadar? 

Cuma gün kapanışta Gram altın 1200 TL, çeyrek altın 1973 TL, cumhuriyet altını 8 bin 119 TL'den işlem gördü. Peki gram altın ne kadar? Altın neden yükseliyor? sorularının yanıtları merak ediliyor. Özellikle de altın fiyatları düşecek sorusu da elindeki altınını en yüksek fiyattan satmak isteyen birey tarafından araştırılıyor. 

Altın neden artıyor? Avrupa'da yaşanan bankacılık sektöründeki kriz, altında yükselişe mahal verdi.  Merkez bankalarının faiz artırım beklentilerinin gerilemesi altın fiyatlarına yükselişi getirdi.

Analistler ONS Altının 1.910 doların destek, 1.960 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydederken bu aralıkta değişim göstereceği belirtildi. 

Bankalarda yaşanan kriz ile birlikte Altının güvenli liman olduğu düşüncesi, vatandaşı almaya iterken, çok talep edilmesi de fiyatlara da artış olarak yansıdı

Et Fiyatlarında Görülmemiş İndirim! Herkes Alabilsin Diye 150 TL Yaptılar Et Fiyatlarında Görülmemiş İndirim! Herkes Alabilsin Diye 150 TL Yaptılar