ŞOK İndirimli Ürünler Kataloğu İzdiham Yaşatacak! Tam 5 Sayfa İndirim ile Ramazan Sofraları Taşacak ŞOK İndirimli Ürünler Kataloğu İzdiham Yaşatacak! Tam 5 Sayfa İndirim ile Ramazan Sofraları Taşacak

Tam da Ramazan arifesinde et fiyatlarına rekor zam gelmesi vatandaşı zpr durumda bıraktı. 11 ayın sultanı Ramazan ayına sayılı günler kala, vatandaş ramazan orucunu tutma heyecanı yaşarken, dolabını doldurmak adına da harekete geçmeye başladı. Ancak fahiş fiyatlar cepleri yoracağa benziyor. Geçtiğimiz seneden bu yana iki katı artan et fiyatlarına tekrardan zam geldi ve etin kilosu 300 TL'ye dayandı. 

Hem üreticinin hem de tüketicinin zorunlu günlerden geçtiği şu günlerde yapılan zamlar konusunda üreticinin de tüketicinin de haklı olduğu biliniyor. Et fiyatları maliyet kaynaklı zamlarla birlikte son bir ayda yüzde 30 daha pahalanırken kıymanın kilosu 300 liraya yaklaştı

6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 11 ilde etkisini gösteren yıkıcı deprem tüm ülskeyi derinden sarsarken, bölgede on binlerce ölen vatandaşımız mevuct. Ancak şu an ihtiyaç sahibi olan vatandaşa da türlü türlü yardımlar yapılıyor. 

Deprem sonrasında etkilen sektörlerin başında et fiyatları gelmekte. Tam da Ramazan ayı öncesinde üretim kaynaklı olarak gösterilen et fiyatlarındaki zam vatandaşı cebini yoruyor. 

Şap salgını başlıyor

Şap salgının başlaması, hayvan azlığına sebep verirken, hem üretici hem de tüketici zorlu süreçten geçiyor. Et fiyatları son bir ayda yüzde 30 arttı.

Kıyma 300 TL'yi geçti

İl il farklılık gösteren et fiyatları konusunda devlet fiyat dengelemesi adına harekete geçerken, kırmızı etin kilosu 300 TL'nin üzerinde seyrediyor. 

Fiyatlar dengelenecek

Bakanlık son olarak düzenleme için düğmeye bastı.  Tarım ve Orman Bakanlığı’nın fahiş fiyatlara karşı et ithal edileceği, Avrupa ve Güney Amerika’dan kasaplık hayvan, Avrupa’dan ise karkas et ithal edileceği bildirildi.