Ramazan’a sayılı günler kaldı. Ramazan ayının getirdiği berekete belediyeler de katkıda bulunmak için gıda ve ramazan kolisi yardımında bulunuyor. Ayrıca kira desteklerini de vatandaşlar için sürdürüyor. İşte vatandaşların Ramazan ayında yararlanabileceği yardımların detayları...

Enflasyonun artışı bir yandan, her kalemde zamlar bir yandan derken vatandaşlar artık geçim sıkıntısını bariz bir şekilde yaşıyorlar. Ramazan ayında ise bereket sofralara gelmesini Belediyeler sundukları Ramazan yardımı paketleriyle sağlıyor. Gelir seviyesi düşük olan vatandaşlar için özellikle yardım kampanyaları konusunda bilgilendirmelerin önemi büyük.

Vatandaşlar geçim derdine düşmüşken ve Ramazan gelmişken sosyal destek ödemeleri sürdürülüyor. Hangi belediyeler Ramazan yardımı veriyor? Hangi belediyelerde ne kadar Ramazan destek ödemesi veriliyor? Ramazan yardımı başvurusu nasıl yapılıyor? İşte tüm detaylar...

ramazan-ayinda-1500-tl-ceplerde-karsiliksiz-destekler-vatandasa-verilecek-1

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ RAMAZAN YARDIMI

İBB’nin (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) vatandaşlara yaptığı Ramazan yardımı çerçevesinde düşük gelirli vatandaşlara Ramazan kumanyası sağlanmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan koliside neler var? İBB Ramazan kolisi başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kimlere veriliyor? İşte İBB Ramazan yardımına dair soruların yanıtları...

Denizbank Promosyon Şovu Yaptı! 18.800 Ek Ödeme Hesaplara Yattı Denizbank Promosyon Şovu Yaptı! 18.800 Ek Ödeme Hesaplara Yattı

2023 Ramazan ayı sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara ekstra yardımlarda bulunacak. Bunun için e-devlet üzerinden ya da belediyeye giderek şahsi başvurular gerçekleştirilebilmektedir.

ramazan-ayinda-1500-tl-ceplerde-karsiliksiz-destekler-vatandasa-verilecek-2

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ RAMAZAN YARDIMI BAŞVURUSU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımı için başvurular e-devlet adresi https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkinden yapılabilmektedir.

Ramazan kolisi yardımını almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşların İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımı başvurusu için talepte bulunan kişiler istenen tüm bilgileri eksiksiz doldurmaya dikkat etmelidir. Ayrıca İBB internet adresinden de başvuru yapabileceğiniz Ramazan yardımı için istenen belgelerin de girilmesi gerekmektedir.

Bunlara ek olarak başvurular çok daha kolay bir şekilde ALO 153 hattına yapılabilmektedir. Böylelikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan yardımı talebiniz yine alınmaktadır.

ramazan-ayinda-1500-tl-ceplerde-karsiliksiz-destekler-vatandasa-verilecek-3

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI 1500 TL DESTEK

İhtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ve kira seviyesi yüksek olan aileler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal destek ödemeleri sağlamaktadır. Yardım çerçevesinde vatandaşlara kira desteği verilmektedir. 1500 TL’ye kadar sağlanan kira destek tutarı da ilden ile farklılık göstermektedir.

Ramazan ve kira desteği başvurusu yanında ihtiyacı olan kişilerin faydalanabileceği emeklilik, dul ve yetim aylığı, yaşlılık, fakirlik aylığı gibi ödemeler de sunulmaktadır. Hepsi için e-devlet üzerinden “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım” diye aratarak ulaşıp başvuruda bulunmak mümkündür.