Aile Bakanlığı, PTT üzerinden T.C kimlik kartı ile gidenlere nakit destek ödemesi yapıyor. Hemen kimlik kartınızı alıp giderek 2750 TL nakit yardım alabilirsiniz. Doğalgaz faturası ve elektrik faturası yüksek gelenler için devlet elini taşın altına koyuyor. Faturaların bir bölümü devlet tarafından karşılanıyor. Başvuru işlemlerine aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından yapan ya da e-devlet'ten başvuran kişilere ödemeler PTT üzerinden sağlanıyor. Aile Bakanlığı nakit destek ödemesi ile ilgili merak edilenler haberimizde…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yardımı muhtaç ve dar gelirli kişilere PTT üzerinden fatura yardımı veriyor. Doğalgaz tüketimi desteği ve elektrik tüketim desteği yardımı başvuruları e-devlet'ten ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yapılabiliyor. Başvurusu onaylananlar T.C kimlik kartları ve faturaları ile birlikte en yakın PTT'ye giderek ödeme alabiliyor. Doğalgaz yardımı ve elektrik faturası yardımı toplamı ödeme miktarı 2750 TL'ye kadar yükseliyor. Aile Bakanlığından fatura yardımı almak isteyenler geç kalmasın başvuru yapanlara Kış ayları boyunca ödeme devam edecek.

DEVLETTEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 2750 TL YARDIM

Ekonomik koşullar nedeniyle zor durumda olan ve faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuru yaparak devletten doğalgaz yardımı ve elektrik faturası yardımı alabiliyor. Maddi güçlük çekenler e-devlet girişi yaparak fatura yardımı başvurusu yapabilecekleri gibi sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek de yardım başvurusu yapabiliyor. Başvurusu onaylanan kişilere elektrik ve tüketim desteği olarak aylık toplamda 2750 TL yardım sağlanıyor.

DOĞALGAZ YARDIMI KIŞ AYLARINDA VERİLİYOR

Doğalgaz tüketim desteği Kış ayları boyunca vatandaşları ödeniyor. Kasım ayında başlayan doğalgaz yardımı ödemeleri Mayıs ayında sona eriyor. Doğalgaz tüketimi desteği küçük şehirlerde 900 TL olarak verilirken büyükşehirlerde ise 2500 TL'ye kadar yükseliyor.

Mart Ayında Başvurusunu Yapan Emekliye Müjde! Nisan da 1,5 Maaş Artı 2 İkramiye Ödemesi Mart Ayında Başvurusunu Yapan Emekliye Müjde! Nisan da 1,5 Maaş Artı 2 İkramiye Ödemesi

ELEKTRİK FATURASI YARDIMI DA VAR

Dar gelir eve ihtiyaç sahibi kişilere elektrik faturası yardımı da veriliyor. Elektrik faturası yardımı kullanılan elektrik miktarına ve hane içinde yaşayan Kişi sayısına göre değişiyor. 106 TL ile 250 TL arasında elektrik faturası yardımı almak mümkün. Elektrik faturası yardımı 12 ay boyunca düzenli olarak ihtiyaç sahibi kişilere ödeniyor muhtaçlık durumu ortadan kalkarsa kesiliyor. Hem elektrik desteği hem de doğalgaz faturası yardımı makineye ve cihaza bağlı olarak yaşayan Kronik hastalığı bulunan kişiler için %5 oranında artıyor.