Ev hanımları her ay 1.100 TL yardım parasını PTT üzerinden çekebilecek. Devlet düzenlediği yardımlara bir yenisini daha ekledi. E-Devlet üzerinden başvurmak kaidesiyle her ay ev hanımlarına maaş gibi ödenecek olan 1.100 TL ödemeler için başvurular açıldı. 

2023 yılı zamları gerek asgari ücretliye gerek memura gerekse de emekliyi sevindirecek miktarda verilmişken gözler yardım zamlarına çevrildi. Devlet yardımlarına da gelen zam, özellikle de ihtiyaç sahibi vatandaşı bir nebze olsun rahatlatacağa benziyor. Vatandaşa bir nebze olsun rahat nefes aldırmak için harekete geçen devlet bu yardımların içine ev hanımlarını ekliyor. 

Son dakika ev hanımlarına 1.100 TL yardım başvurularının açıldığı haberinin yayınlanması sonrasında ilgili şahıslar başvuruyu nasıl ve nerden yapacağını araştırıyor. 

Ev hanımlarına 1.100 TL destek ödemesi başvuruları başladı

Ev hanımlarına sosyal destek adı altında başlatılan yardımlar, hak sahipleri tarafından PTT aracılığı ile çekilecekken, sosyal yardım başvurusu için gerekli koşullarda merakla araştırılıyor. 

Belediye Yardımları Hem Cebinizi Hem Evinizi Isıtacak! Geç Kalmayın Belediye Yardımları Hem Cebinizi Hem Evinizi Isıtacak! Geç Kalmayın

E-Devlet başvuruları kabul ediliyor

Ev hanımına destek başvuruları E-Devlet üzerinden yapılırken, kabul edilmesi durumunda her ay 1.100 TL maaş gibi yardım ödemesi yapılıyor. 

Ev hanımlarına destek başvurusu nasıl olacak?

E-Devlet üzerinden başvuru yapılacak bilen bu desteğin detayları da oluşturulmaya başladı.  E-devlet sitesine Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız durumunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından ev hanımlarına özel 1100 TL destek başvurusunda bulunabilirsiniz.  Öte yandan sosyal dayanışma sandıkları aracılı ile de başvuru yapılmasının kapılarının açıldığı söylenirken, başvuru sonrasında hak kazanıp kazanmadığınız kısa bir süre sonra tarafınıza bilgilendiriliyor. 

Ev hanımına destek başvuru şartları ne?

Maddi desteğe ihtiyacı olan birey tarafından başvurulması koşuluyla işleme alınacak olan başvuru koşulları şu şekilde sıralanıyor. 

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak
  • En az 1 adet çocuk sahibi olmak
  • Kadın olmak
  • Başvuru yapan kişinin herhangi bir işi olmaması
  • Başvuru yapan kişinin herhangi bir geliri olmaması

Ev hanımlarına 1.100 TL başvuru soruları neler

Eşinizi gelirine bakılmaksızın sadece sizin ihtiyaçlarınızı karşılamanız adına E-Devlet üzerinden başvurabileceğiniz ev hanımlarına yardım detayları da oluşturuldu. Şimdi bu yardımda faydalanmak isteyen vatandaş başvurunun nasıl yapılacağını araştırıyor. 

E-Devlet üzerinden yapılan başvurular için doldurulan formda bir hakkınızda kısmı bulunurken, size sorulan soruları doğru bir şekilde yanıtlamanız şartı bulunuyor. 

Ev hanımına yardım soruları arasında hane halkınız ile alakalı bilgiler yer alırken, ikamet yerinizi ile de alakalı detaylar mevcut. Evinizdeki bireylerin sağlık durumu ile alakalı da detaylara yer verilirken, sigortalı olup olmadığınız da sorulan sorular arasında yer alıyor.