Ev hanımlarına destek konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Devlet destekli PTT'den maaş gibi çekilecek 1.100 TL'niz hazır olabilir. Ev hanımlarına 1.100 TL ödeme karşılıksız olarak yapılmakta iken yakın zamanda başlamasına rağmen çok sayıda ev hanımı bu destekten faydalanıyor. Peki ev hanımına 1.100 TL yardım başvurusu nereden yapılıyor. ev hanımına 1.100 TL yardım başvuru şartları neler? İşte detaylar...

E-devlet ya da kaymakamlıklar aracılığı ile başvuruları yapılan ev hanımına 1.100 TL yardım detayları merak ediliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşına türlü türlü destekler sunan devlet, çalışmayan ev hanımına da destek veriyor. Gerek çoluk çocuğuna baktığı için gerekse de çalışmaya gücü olmadığı için herhangi bir SSK bağlantısı bulunmayan ev hanımına devlet 1.100 TL destek veriyor. Siz de başvuru şartlarını taşıdığınızı düşünüyorsanız hemen E-Devlet üzerinden ev hanımına 1.100 TL yardım başvurunuzu tamamlayın.

Emekli 6,175 TL, Memur 12,778 TL! İşte Zamlı Maaş Açıklaması Emekli 6,175 TL, Memur 12,778 TL! İşte Zamlı Maaş Açıklaması

Asgari ücrete yapılan zam sonrasında gözler yardımlara çevrildi. Her sene asgari ücretin zam oranı kadar zamlanan yardımlarda da son durum açıklaması yapılmış ve zam oranları açıklanmıştı.  Bu yardımlar içerisinde kadınlara yardımlar da ön sıralarda yer alıyor. Ev hanımlarına her ay 1.100 TL nakdi destek sağlanıyor. 

Ev hanımlarına yardım başvuru şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak
  • En az 1 adet çocuk sahibi olmak
  • Kadın olmak
  • Başvuru yapan kişinin herhangi bir işi olmaması
  • Başvuru yapan kişinin herhangi bir geliri olmaması

Başvurular nereden yapılıyor?

Ev hanımlarına her ay ödemesi yapılan yardımların ödemesi PTT üzerinden yapılmakta iken başvurular ise E-Devlet ya da SYD Vakıflarından yapılmaktadır. 

E-devlet hesabınıza şifre ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yapmanız akabinde Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı yardım sayfasına girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Kısa sürede sonuçlanacak

E-devlet ya da kaymakamlıklara gidilerek yapılan başvurular sonrasında hak kazanıp kazanmadığınızı kısa bir süre içerisinde öğreneceksiniz. Verdiğiniz numara üzerinden yetkililer size en kısa sürede ulaşacak olup, hak kazanıp kazanmadığınızı bildireceklerdir.

Her ay maaş gibi ödenecek

Ev hanımlarına yardım olarak verilen 1.100 TL her ay maaş gibi ödenecek. Sizin de sigortanız yoksa, çalışmıyorsanız ve en az bir çocuğunuz var ise E-Devlet 1.100 TL yardımdan kolayca faydalanabilirsiniz