1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz 1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz

PTT üzerinden destek verilmeye devam ediliyor. Özellikle nakit ihtiyacı olan kişilere PTT tarafından verilen nakit destekler dikkat çekmektedir. PTT’den gelen duyuru kapsamında kimliğiyle PTT’ye giden kişilere 45.000 TL ödeneceği duyuruldu.

PTT şubeleri üzerinden siz de kolayca para alabilirsiniz. PTT’ye başvuru yaparak siz de kredi desteğinden faydalanabilirsiniz. Nakit kredi desteği sayesinde siz de nakit ihtiyacınızı en aza indirebilirsiniz. Özellikle acil gereksiniminiz var ise başvuru yaparak siz de nakit ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz. PTT tarafından verilen ihtiyaç kredisi ödemesi kapsamında siz de hemen hallederek banka şubesine bile gitmeye gerek kalmadan krediden faydalanabilirsiniz.

PTT ile Aktif Bank arasında yapılan anlaşma sonucu ihtiyaç sahiplerine kredi ödemesi yapılacağı duyuruldu. Yapılacak kredi ödemesinde vatandaşlara 45.000 TL ve 36 ay vadeli olarak verilmektedir. Özellikle asgari ücrete gelen zamların ardından pek çok ürüne art arda zam gelmiş ve insanların nakit ihtiyacı giderek artmıştır. Nakit ihtiyacının giderilmesi için beklenen haber PTT’den geldi. PTT, müşterilerine özel olarak 45 bin TL kredi kampanyasını duyurdu. PTT tarafından müşterilere özel yapılan duyuruda emeklilere 36 ay vadeli kredi ödemesi yapılacağı açıklandı. Nakit ihtiyacı olan emekliler ihtiyaç kredisi için anında PTT’ye başvuru yapabilirler.

PTT 45.000 TL Alma Şartları

PTT tarafından sunulan 45.000 TL’den faydalanmak için öncelikle bazı şartları karşılamanız gerekiyor. Bu şartlar arasında ise:

  • Emekli olmak,
  • Emekli maaşını PTT üzerinden almak,
  • En fazla 82 yaşında olmak,
  • Türkiye vatandaşı olmak,
  • Aylık kazancın yarısı, kredi geri ödeme planı kapsamında izin verilen maksimum tutardır,
  • Emeklilik durumunun resmi belgelerini almak şarttır.

Krediden faydalanmak için en yakın PTT şubesine gidebilir ya da telefonunuz üzerinden PTT yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazıp telefonunuzdan 3050’ye mesaj atmanız yeterli olacaktır. Başvurunuz onaylandığı takdirde 10 dakika içerisinde tarafınıza onay SMS’i gönderilecektir. Borç edecek kişinin kredi notu ve gelir durumu kötüyse kredi başvurusu onaylanmayabilir. Bundan dolayı kredi notunu ve gelir durumunu iyi hale getirerek başvuruda bulunabilirsiniz.