Aile Bakanlığı PTT üzerinden hane başına sosyal yardım verecek. 2 3 4 kişilik hanelere aylık 1250 TL'ye Varan nakit yardım müjdesi verildi. Başvuru şartlarını taşıyan tüm haneler alabilecek. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan kişilerin yanı sıra asgari ücretli ve emekliler için de yardım müjdesi var. Aile Bakanlığı Türkiye Aile Destek programı yardım başvuru şartları belli oldu. Peki, kimler aile Bakanlığından yardım alabilir? Türkiye aile destek yardımı şartları neler? Aile Bakanlığı Sosyal Yardım imkanları ile ilgili her şey haberimizde…

PTT üzerinden milyonlarca haneye her ay düzenli nakdi yardım sağlanıyor. Aile Bakanlığı aracılığı ile verilen Bu yardımlar belirli şartlar doğrultusunda hane başına ödeniyor. Hane içinden sadece bir kişinin başvuru yaparak ödeme alması yeterli oluyor. Temmuz ayından bu yana verilen Türkiye aile destek yardımı da aynı şartları ile vatandaşa ulaşıyor. Başvuruları Aile Bakanlığına yapılırken ödemeler ise PTT üzerinden alınıyor. Peki, aile yardımı kimlere verilir? Aile yardımı gelir kriterine kadar?

pttden-2-3-4-kisilik-ailelere-mujde-basvuru-yapan-hanelere-aylik-1250-tl-yardim-1

Hane Gelirine Bakılıyor

Türkiye Aile Destek paketi aile yardımı ödemesinden faydalanmak isteyenlerin hane gelirine bakılıyor. Hane içindeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az ise bu Ödeme için başvuru yapmak mümkün oluyor. Düzenli geliriniz olsa bile yani asgari ücretle çalışan ya da emekli olsanız bile aile yardımı için başvuru yapabilirsiniz. Gelir kriterini Taşıyan herkese PTT'den aile yardımı ödemesi veriliyor.

PTT 30,000 TL Ödeyecek! Başvurular Bitti Bitecek PTT 30,000 TL Ödeyecek! Başvurular Bitti Bitecek

pttden-2-3-4-kisilik-ailelere-mujde-basvuru-yapan-hanelere-aylik-1250-tl-yardim-2

Aile Yardımı 2023 Tutarı Ne Kadar?

2023 aile destek yardımı tutarı belli oldu. Hane içinde yaşayan kişi sayısı ve hane gelirine göre değişen yardım miktarı 850 TL ile 1250 TL arasında oluyor. 12 ay boyunca düzenli olarak ödenen bu yardım toplamda 7.500 TL ile 15.000 TL'ye kadar ulaşıyor. Hanedan tek bir kişinin başvuru yapması yeterli oluyor çünkü ödemeler hane başına veriliyor.

Türkiye Aile Destek paketi kapsamında aile yardımı almak isteyenler için aynı zamanda çocuk destek bileşeni ödemesi de veriliyor. Anaokulu ve anasınıfı çağında çocuğu olan Haneler başvuru yaparak bu ödemeden de yararlanma imkanını elde ediyor. Çocuk destek bileşeni miktarı ise hanenin gelir durumuna göre 350 TL ile 650 TL arasında oluyor. Başvuru işlemleri için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına T.C kimlik kartınızla gidebilir ya da e-devlet üzerinden T.C kimlik numaranızı ve şifrenizle giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz.