Enflasyonun artması, dünya geneli negatif yaşanan olay ile birlikte vatandaşın ekonomik şartları da zayıfladı. Dare gelirli vatandaş cebine ek destek olacak yardımlara başvurusunu yaparken, yeni bir yardım detayları araştırılıyor. 2.750 TL yardım kampanyası fatura desteği olarak geçerken, başvurulmasının hemen akabinde hesaplara aktarılıyor. Peki Fatura desteği başvuru şartları neler? Fatura desteği başvuruları nereden yapılıyor? İşte detaylar..

Elektrik ve doğal gaz desteği uzun süredir devam etmekte iken, faturasını getirene 2.750 TL ödeme yapılacağı ve bu ödemelerin de PTT üzerinden gerçekleştirileceği biliniyor. 

Devlet arka arkaya açıklıyor

Dar gelirli vatandaş yardım kapsamlarını gün gün araştırırken, devlet sosyal yardım projesi kapsamında bir çok destek ödemesi sağlıyor. Faturası 200 TL üzeri gelen vatandaş, kendi adına olan fatura ibrazı ile başvurması ile hemen o ödemeyi alabiliyor. 

PTT 2.750 Destek veriyor

Sosyal yardımlar bilindiği üzere PTT üzerinden ya da PTT hesabını bankaya aktarmak şeklinde çekiliyor. Bu yardım ile alakalı olarak başvurular bu sefer PTT üzerinden yapılıyor. PTT'ye faturasını getiren o kolay şartları da taşıyor ise anında hesabına 2.750 TL yatıyor. Peki PTT fatura yardımı başvuru şartları ne?

Başvuru şartları neler?

PTT üzerinden 2.750 TL yardım alabilmek için aşağıdaki şartları taşımanız gerekmekte. 

• Türk vatandaşı olması,

• E-Devlet kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunması,

• Doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması,

5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatı Bedavadan Biraz Pahalı! Geç Kalmayın 5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatı Bedavadan Biraz Pahalı! Geç Kalmayın

• İkamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması

• Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,

• Hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi

Doğalgaz ve elektrik faturanız 200 TL üzerinde ise hemen başvurunuz ile birlikte 2.750 TL'ye kadar yardım imkanından faydalanabilirsiniz.  Öte yandan Hane içindeki kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az ise bu yardımdan faydalanabilirsiniz. 

Başvurular nereye yapılıyor

Fatura yardımı adı altında başvurular PTT'ye fatura ile ibraz ederek, Kaymakamlıklara ve E-Devlet'te aile ve destek programı sekmesinden başvurulabiliyor.