Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından  başlatılan yardım ödemeleri uzun zamandır devam etmekte. Öyle ki 0-2 yaş çocuğu olan hanelere 400 TL yardım ödemeleri süregeliyor. Aylık 200 TL olan ödemeler 2 ayda bir yapılıyor. Çoklu doğum yardımı adı altında yapılan destek için başvuru şartları ve detayları merak ediliyor. Yeni doğum yapmış ve birden fazla çocuğu olan hanalere yönelik yapılan yardım aslında uzun zamandır devam etmekte. Ancak bier çok vatandaş bu yardımı bilmiyor. 

Doğum yapan anneye destek

Çoğul doğum programı adı altında ödenene aylık 200 TL yardım ödemeleri için ilk başvuru şartının dar gelirli ve eve giren maaşın belli bir oranda olma zorunluluğu mevcut.  Çoğul doğum programı başvuru şartları sizlerle.. İşte detaylar...

0-2 yaş arası ödeniyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından onay alan aileler, aylık 200 TL ödemeyi 2 ayda bir olacak şekilde 400 TL olarak alıyor. Dar gelirli vatandaşın cebini bir nebze olsun rahatlatma planı olarak gündeme çıkan yardım detaylarını henüz doğum anne merakla araştırıyor. 0-2 yaş çocuğu olanlara 400 TL yardım şartları neler? 

Belirlenen şartları taşımanız durumunda 2 aylık ödeme alacaksınız. Bu şartlar ile alakalı olarak ilk baş haneye giren maaş miktarına bakılmaktadır. Hane içerisinde kişi başına düşen maaş asgari ücretin üçte biri ve daha altındaysa bu destekten faydalanabilirsiniz. Öte yandan hane de çalışan birey var ise bu destek ödemelerinden faydalanamamakta. 

Kimler faydalanabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kimlerin başvurabileceğine dair yapılan açıklamalar şu şekilde;

Bu yardım programından, Türk vatandaşı olup 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik (SYDT) Kanunu kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından muhtaç olduğu tespit edilen ve çoklu doğum ile dünyaya gelen çocukların bulunduğu haneler faydalanabilirler.

Kaymakamlık başvuruları kabul ediyor

Başvuru sahiplerinin ikametgâhlarının bulunduğu il/ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına yapılabilir.

İslam Memiş Bu Sefer Çok Net Uyardı! Altın Fiyatları Al Satçıları Sevindirecek İslam Memiş Bu Sefer Çok Net Uyardı! Altın Fiyatları Al Satçıları Sevindirecek