Yardım Programı İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfına Başvurulacak! Yardım Programı İçin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfına Başvurulacak!

Özellikle ekonomik yönden zorluk çeken vatandaşlar PTT tarafından sunulan kredi kampanyalarını anlık olarak takip etmektedir. Vatandaşların ekonomik yönden rahatlamasını sağlayacak olan PTT ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında özellikle hem emekli hem de sigortalı olarak çalışan kişilere ödeme yapılacağı duyuruldu.

PTT tarafından sunulan kampanya kapsamında 36 ay vadeli olarak emekli vatandaşlara kredi ödemesi yapılacağı duyuruldu. Şayet emekli olan kişiler ihtiyaç kredisi almak istiyorlarsa emekli maaşları üzerinden başvurularını PTT aracılığıyla yapabilirler. Emeklilere sunulan kampanya kapsamında sigortalı olarak çalışan vatandaşlara kredi verileceği duyurulmakla beraber 50.000 TL kredi aldığınız takdirde ilk taksiti ertelemeli olarak ödeme imkanı sizlere PTT üzerinden sunulmaktadır. PTT tarafından sunulan kampanyadan faydalanmak için öncelikle kredi puanınızın düzgün olması ve bir geliriniz olması şarttır. Gelir göstermezseniz eğer kredi almanıza imkan tanınmayacaktır.

PTT Emekli Kredisi Başvuru Şartları

PTT Emekli Kredisi Başvuru Şartları arasında yer alan şartları karşıladığınız takdirde başvurunuz işleme alınacaktır. Başvuru şartları arasında:

  • Emekli maaşının PTT şubelerinden alınıyor olması,
  • En fazla 82 yaşında olunması,
  • Başvuru yapan kişinin Türk vatandaşı olması,
  • Kredi geri ödeme planındaki aylık tutarın maksimum, maaşın yarısına karşılık gelmesi,
  • Emeklilik durumunun resmi kanallar üzerinden belgelendirilmesi gerekmektedir.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT tarafından sunulan krediden faydalanmak isteyen kişiler başvurularını PTT şubeleri aracılığıyla yapabileceği gibi aynı zamanda kayıtlı telefon numaraları üzerinden de yapabilmektedir. Telefonunuzun mesaj kısmına girdiğinizde PTT yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazıp 3050’ye mesaj attığınız takdirde bankaya kredi başvurunuz iletilecektir. Başvuru yaptıktan sonra başvuru sonucunuz en geç 10 dakika içerisinde kısa mesaj ile size iletilecektir.

Başvurunuz onaylı olarak sonuçlandırıldıktan sonra evrak teslimi ve sözleşme imzalama süreçleri başlatılacaktır. Kredi başvurusunun olumsuz olması halinde kredi başvurusu yapan müşterinin kredi notunun ve gelir şartının daha iyi hale getirilmesi şarttır. Emekli kredisi PTT üzerinden verilecekse eğer Aktifbank’a da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.