E-Devlet üzerinden başvurusu yapılan ve PTT üzerinden çekilmeye hazır 700 TL gıda yardımı ile alakalı detaylar ve başvuru şartları merak ediliyor. Vakıf Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen şartlara uyum sağlanması akabinde düzenli olarak gıda yardımı hesaplara yatırılıyor. VGM gıda yardımı adı altında PTT 700 TL Yardım Başvuru Linki ve VGM gıda yardımı başvuru şartları ile birlikte başvuru formu detayları da dar gelirli vatandaş tarafından araştırılıyor.

Peki E-Devlet ya da VGM müdürlüklerinden yapılan başvuru şartları neler? Enflasyonun artması sonrasında özellikle de dar gelirlinin alım gücü düşmüş iken devlet bu kapsamda yardım çalışmalarını sürdürüyor. VGM Gıda yardımı bu kapsamda son günlerde çok dikkat çekiyor. Bir nebze de olsun vatandaşın mutfak ihtiyaçlarının karşılanması kapsamında destek olan devlet yardımı başvuruları süregeliyor. 

Bilindiği üzere devlet yardımlarının çoğunun ödemesi PTT üzerinden gerçekleşirken vatandaş PTT yardımları olarak da başvuruları soruyor. VGM 700 TL gıda yardımı desteği de PTT üzerinden çekilebilen yardımlar arasında yer alıyor. 

Gıda Yardımı başvuru şartları neler?

* T.C. vatandaşı olunması,

* Herhangi bir sosyal güvencenin olmaması,

* Hane içinde yaşayanların gelirlerinin belirlenmiş limitin altında olması,

Yapay Et Türkiye'ye Geliyor! Neden Et Fiyatları Arttığı Ortaya Çıktı Yapay Et Türkiye'ye Geliyor! Neden Et Fiyatları Arttığı Ortaya Çıktı

* 65 yaşından büyük olunmaması,

* İhtiyaç sahibi sayılması,

* SGK’dan herhangi bir maaş gelirinin olmaması

Özellikle de gıda yardımı konusu kış şartlarının etkisini göstermesi ve alım gücünün düşmesi ile araştırılıyor. Özellikle de kuru gıda alışverişi ile mutfakları biraz da olsa şenlendirecek yardım şartlarını taşıdığınızı düşünüyorsanız hemen başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

VGM başvurusu nasıl yapılır?

VGM 700 TL gıda yardımı E-Devlet üzerinden yapılabildiği gibi VGM müdürlüklerine başvuru şeklinde de tamamlanabiliyor. 

 https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru linkini kopyalayarak E-Devlete kimlik ve şifrenizi ile giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında size iletilen formu onaylayıp, hakkınızda kısmına geçebilirsiniz. 

Zamlandı

VGM gıda yardımı her sene süregelen yardım olarak dare gelirliye sunulurken, geçtiğimiz sene yapılan 400 TLL'lik yardım bu sene asgari ücret zammı ile 700 TL olarak güncellendi.