İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. Öğrencilere 1,611 TL devlet ödemesi PTT üzerinden yapılıyor. Evinde okuyan öğrencisi bulunan ebeveyne ödenen 1.611 TL yardım parası başvuruları merak ediliyor. Devlet dar gelirlinin yanında olduğunu ettiği yardımlar ile ispatlarken, Aile ve ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödemesi yapılan yardımlar için başvurular merak ediliyor. Peki 1.611 TL yardım parası başvurusu nasıl yapılır? SED yardımı nedir? SED yardımı nereden yapılır? İşte detaylar

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında devlet tarafından her ay 1.611 TL yardım parası öğrencilere ödeniyor. SED yardımları ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yapılıyor. 

1.611 TL yardım parası nereden ödeniyor

Devletin yardımları arasında en çok dikkat çekeni SED yardımı olarak bilinirken, bu kapsam da E-Devlet üzerinden yapılan SED başvuruları, kabul edilmesi durumunda PTT üzerinden ödeniyor. 

SED başvuruları nasıl yapılır?

Dar gelirli vatandaş tarafından başvurulması akabinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın da kabul edilmesi ile her ay SED yardımı veriliyor. https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi linkini kopyalayarak SED eğitim yardımına başvuru da bulunabilirsiniz. 

Yukarı verdiğimiz link üzerinden E-Devlet hesabınıza şifreniz ile giriş yapmanız akabinde yönlendirildiğiniz sayfadan başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

''Sosyal ve ekonomik destek hizmeti ön başvurusu'' adı altında yönelinen linkte size sorulan sorulara doğru cevap vermeniz ile birlikte başvurusu sürecini başlatmış bulunacaksınız. 

İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı İlk-Ortaokul-Lise Öğrencisi olan Ebeveyne Aylık Maaş Ödemeleri Başladı

İlçenizin bağlı bulunduğu Kaymakamlık binalarındaki Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakıflarına başvurarak da 1.611 TL yardımından faydalanabilirsiniz. 

1.611 TL yardım için gerekli şatlar neler?

Dar gelirli vatandaş 1.611 TL yardım başvurusu için gerekli şartları araştırıyor. Her yardım da olduğu gibi 1.611 TL yardım için de bazı başvuru şartları bulunuyor. Bunlardan ilki başvuran hanenin dar gelirli kapsamında olması gerekliliği biliniyor. Hane de sosyal güvencenin bulunmaması ve SSK çalışanı birey olmaması zorunluluğu da mevcut

Nerden başvuru yapılır?

Sosyal yardımlar için başvurular genellikle e-devlet üzerinden tamamlanmakta iken 1.611 TL devlet yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkini tıklayarak tamamlayabilirsiniz. 

1.611 TL yardım parası İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine her ay ödenen yardımlar arasında yer almaktadır