2023 senesine girdiğimiz günden beri fiyatlar sürekli olarak pozitif ivme olarak yükselirken, bu durum da vatandaşın cebini bir hayli yoruyor. sürekli kargo gönderimi yapan gerek bireysel gerekse de kurumsal olarak araştırmalar kargo ücretleri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de 2023 PTT kargo gönderim ücretleri araştırılıyor. PTT kargo kilo ücretleri de 2023 senesinde zamlananlar arasında yerini alıyor. Peki PTT kargo kilo ücreti 2023 ne kadar?

Bankadan 1.000 TL Almak İçin Son Saatler! Garanti Bankası Uyardı Bankadan 1.000 TL Almak İçin Son Saatler! Garanti Bankası Uyardı

Kargo şirketlerinin yeni yıl zammı ile kalmayıp Mart ayı itibari ile de gerek gönderim ücretlerinde gerekse de kilo başına zam yaptıkları konuşuluyor. En çok tercih edilen kargo şirketleri arasında yer alan PTT Kargo gönderim ücretleri sizlerle. 

Her sektöre gün gün zam yapılmaya devam ediyor. Gerek enflasyon gerekse de yaşanan olumsuz olaylar, gidişatı kötüleştirirken 2023 PTT kargo gönderim ücretleri de zam haberi sonrasında araştırılıyor. 

 1 kg olan gönderinin PTT kargo ücreti 2023: 26 TL

  • 2 kg olan gönderinin PTT kargo ücreti: 30 TL
  • 3 kg olan gönderinin kargo ücreti: 32 TL
  • 4 kg olan gönderinin kargo ücreti: 35 TL
  • 5 kg olan gönderinin kargo ücreti: 38 TL
  • 6 kg olan gönderinin kargo ücreti: 41 TL

PTT kargo kilo fiyatı 2023 araştırması ile birlikte kargo fiyatlarının nasıl yapıldığını da araştırdık. Kilo, desi, boy gibi unsurların hesaplanması ile birlikte yukarıda açıklanan ücretler ortaya çıkmaktadır.