PTT ev hanımlarına desteğini sürdürmeye devam ederken, son olarak PTT üzerinden çekilebilecek 1.100 TL yardım parası gündeme çıktı. Ev hanımlarına karşılıksız olarak sunulan yardım detayları merak edilirken, binlerce ev hanımı zaten bu yardımı alıyor. Ancak ev hanımına 1.100 TL yardımdan yeni haberi olanlar da 1.100 TL yardım parası başvuruları nereden yapılır şeklinde soruyor. E-Devlet üzerinden bir kere başvuru sonrasında gerekli şartları taşımanız durumunda ev hanımları desteğinden faydalanabilirsiniz. 

Devlet özellikle de dar gelirle vatandaşın sunduğu birçok destekle yanında olurken, çalışmayan evde duran ev hanımlarına başvurmak kaidesiyle 1.100 TL yardım desteğini başlattı. Peki Ev hanımı yardım başvuruları nasıl olur? Ev hanımı 1.100 TL başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar

Asgari ücretli, memur ve emekli maaşlı 2023 zamlarının açıklanması sonrasında gözler devlet tarafından karşılıksız olarak verilen yardımlara çevrilmişken, zamlı ödemelerin Ocak ayı itibari ile başlayacağı da belirtilmişti. Bu kapsama ev hanımları için düzenlenen yardımlarda giriyor. Ev hanımlarına her ay 1.100 TL nakdi destek sağlanıyor. 

Ev hanımına destek başvuruları başladı

Evlenmesi ile birlikte evinde oturmak zorunda kalan ev hanımlarına devlet sahi çıktı. Kendi ihtiyaçlarını karşılamak kapsamında ev hanımlarına 1.100 TL destek sunuluyor. Bu destekten faydalanmak isteyen hak sahibi olmak isteyen ev hanımı da tüm detayları araştırıyor. 

E-Devlet üzerinden başvurusu yapılan ev hanımına 1.100 TL ödemesi PTT üzerinden çekilebilirken, Ev hanımı yardımı E-Devlet nasıl başvurulur sorusunun yanıtı sizlerle

Ev hanımına 1.100 TL destek başvuru şartları nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak
  • En az 1 adet çocuk sahibi olmak
  • Kadın olmak
  • Başvuru yapan kişinin herhangi bir işi olmaması
  • Başvuru yapan kişinin herhangi bir geliri olmaması

Ev Hanımlarına yardım nereden başvurulur?

Ev Hanımlarını maaşa bağlayan bu destek ile her ay 1.100 TL ödemenizi PTT'den çekebileceksiniz. Bu destek faydalanmak için hemen E-Devlet hesabınıza T.C. kimlik bilgileriniz ile giriş yapın. Arama kısmına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından yardım başvurusu ve yeni yardım seçenekleri ile ev hanımlarına 1.100 TL destek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Sosyal Dayanışma Vakıflarına giderek de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Hak sahibi olup olmadığınız size bilgilendirme olarak yapılacaktır.

E-devlet başvuruları açık

E-devlet hesabınızdan ilgili kısma yönlenmeniz sonrasında size KVK metni sunulacak, bunu onaylamanız durumunda yeni başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz. Hakkınızda kısmında vereceğiniz doğru yanıtlar sonrasında hak kazanıp kazanmadığınız ile alakalı beklemeye geçeceksiniz. 

Gerek ikamet gerek hane bilgisi gerekse de sigorta ve iş durumunuzla alakalı tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde kaydetmeniz gerekmektedir. 

Yapı Kredi Emekli Promosyonu Son Gün Ayarı! Son Defa Bugün 8.500 TL Alacaksınız Yapı Kredi Emekli Promosyonu Son Gün Ayarı! Son Defa Bugün 8.500 TL Alacaksınız

 Ödeme her ay olacak

En az 1 çocuğunuz var ise sigortanız yok ve çalışmıyor iseniz E-Devlet 1.100 TL yardımdan kolayca faydalanabilirsiniz. PTT üzerinden çekilecek olan nakdi destek her ay belirlenen tarihte hesabınıza otomatik yatacaktır