Promosyon gelişmeleri 1 yıl gibi bir zamandan bu yana Türkiye gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bazı kurumlar ve işletmeler aldıkları promosyon miktarlarını açıklayarak diğer kurumlarda veya işletmelerde çalışanlara bir anda ışık olmaya devam ediyor.

330 TL Kantin Yardımı Başvuruları Bitti Bitecek! Evde Öğrenciniz Varsa Geç Kalmayın 330 TL Kantin Yardımı Başvuruları Bitti Bitecek! Evde Öğrenciniz Varsa Geç Kalmayın

15-2

Neredeyse her geçen gün yeni bir anlaşma yapıldığı kamuoyuna duyuruluyor. Bu anlamda rekor da her gün el değiştiriyor. Yüksek miktarda promosyon alan kurumlar bu durumun tadını çıkarırken daha düşük olarak promosyon alan çalışanlar bu konu ile ilgili haklarını aramaya devam ediyor.

Yeni Rekor Geldi

Uzun bir süre polislerin ne kadar promosyon alacağı ve miktarının ne kadar olacağı merak ediliyordu. 27 bin TL gibi bir miktarın polislere verilmesinden sonra Emniyet Mensupları bir anlamda nefes aldı. Daha sonradan promosyon ile gelişmeler hız kesmedi. Birçok kurum yeni yapılan anlaşmalarını kamuoyuna duyurmaya devam ettiler. Bilhassa basın tarafından oluşturulan büyük baskı neticesinde kurumlar promosyon anlaşmalarını yenilemeye başladılar. Böylece 27 bin olarak bilinen rekor da birçok kez kırıldı.

6-19

Adliye personeli ile yapılan anlaşma neticesinde 29 bin TL olarak anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Bu miktarın tek seferde ödeneceği ve 3 senelik bir anlaşma olduğu belirtildi. Promosyon alma işlemleri Belediyeler tarafından da oldukça yoğun bir şekilde takip edildi. Seyhan Belediyesi tarafından yapılan açıklama ile personele 28 bin 500 TL ödeme yapılacağı açıklandı. Tüm bu miktarlar ortalama olarak bir birine benzerken Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama herkesi şaşkına uğrattı.

Anadolu Üniversitesi Promosyon Rekoru

Tüm kurumlar yapmış oldukları anlaşmalar ile ilgili açıklama yaparken rekor Anadolu Üniversitesinden geldi. Belirtilen açıklama çalışanları oldukça memnun ederken diğer kurumlarda çalışanları da haklı bir itiraza sürükledi. 41 bin 500 TL olarak yapılan anlaşma kamuoyuna bomba gibi düştü. 3 yıl olarak yapılan anlaşma ile birlikte tüm çalışanlar ciddi bir nefes almış oldu. Ekonomik sıkıntıların oldukça yüksek seviyede olması bile birlikte bu miktar çalışanlarda oldukça büyük bir memnuniyet yarattı. Diğer kurumların ve işletmelerin bu rekoru kırıp kırmayacağı da ayrıca merakla beklenen bir konu durumuna dönüştü.