Emekliler, maaşlarını üç yıl boyunca aynı bankadan alacaklarına dair taahhüt vermeleri durumunda, maaş aralıklarına göre değişen tutarlarda promosyon ödemesi almaya hak kazanıyorlar. Bu kapsamda, emekli promosyonları için bankaların kampanyaları devam ederken, çalışanların gözü kulağı kurumlardan gelecek açıklamalara çevrildi. Çalışanlara verilecek promosyon ödemesi için bankalar ile kurumlar arasında görüşmeler devam ediyor. Söz konusu görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanması halinde, bakanlıklar, belediyeler, üniversiteler, sendikalar, müdürlükler ve çeşitli kurumlar kamuoyuna bilgi veriyorlar.

Promosyon Anlaşması Açıklandı

Ülke genelindeki farklı kurumlardan ardı sıra promosyon anlaşması ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Derecik Kaymakamlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, personellerin maaş promosyonu için Ziraat Bankası ile anlaşmaya varıldı. Promosyon anlaşması ile ilgili yapılan paylaşımda ''Kaymakamlığımız ve Ziraat Bankası arasında banka promosyon anlaşmasına varıldı. İmzalanan banka promosyon anlaşmasına dahil olan tüm kurumlarımıza hayırlı olsun.'' ifadeleri yer aldı.

Belediye Yardımları Hem Cebinizi Hem Evinizi Isıtacak! Geç Kalmayın Belediye Yardımları Hem Cebinizi Hem Evinizi Isıtacak! Geç Kalmayın

Promosyon Açıklamaları Geliyor

Kurumlar ve bankalar arasında maaş promosyonları için görüşmeler sürerken, mutabakat sağlanması halinde duyurular geliyor. İlerleyen süreçte, farklı kurumlardan yeni promosyon açıklamalarının gelmesi bekleniyor.

Emekli Promosyonu Ne Kadar?

Çalışanların maaş promosyonları ile ilgili gelişmeler pek çok kişi tarafından yakından takip edilirken, emekli promosyonu da merak ediliyor. Emeklilerin promosyon ödemesini almaya hak kazanmaları için maaşlarını üç yıl boyunca aynı bankadan alacaklarına dair taahhüt vermeleri gerekiyor. Taahhüt verilmesi ve bankanın -varsa- şartlarının yerine getirilmesi durumunda, emekliler maaş aralıklarına göre değişen tutarlarda promosyon alabiliyorlar. Bankalar arasında promosyon tutarları değişkenlik gösterse de maaş aralıklarına göre SGK promosyon tutarları şu şekilde:

3.500 TL Altında Emekli Maaşı Alanlara: 3.000 TL
3.500 TL ile 7.500 TL Arasında Emekli Maaşı Alanlara: 3.500 TL
7.500 TL ile 10.000 TL Arasında Emekli Maaşı Maaşı Alanlara: 4.500 TL
10.000 TL ve Üzerinde Emekli Maaşı Alanlara: 5.000 TL