Son Dakika! Zamlı Emekli Maaşı Düzenlemesi Meclis'te Son Dakika! Zamlı Emekli Maaşı Düzenlemesi Meclis'te

Emekliler ve çalışanların en yakından ilgilendiği konu promosyon ödemeleri olurken, emekli kendi bankasını kendi menfaati çerçevesinde seçiyor. Çalışanlar ise çalıştıkları kurumun anlaştığı bankadan hesap açarak, müşteri olup, kurumun anlaşması çerçevesinde promosyon ödemesi alıyor. Zaman zaman yeni promosyon anlaşmaları yapılıyor. 

Kurumlar, çalışanının menfaatine en uygun banka ile promosyon anlaşması yaparken, kimi zaman cepleri bayram ediyor, kimi zaman da tam bir hüsranla sonuçlanıyor.

Son promosyon açıklaması Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden geldi. Özellikle de MEM anlaşmaları son zamanlarda gündemdeki yerini koruyor. 

 Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü promosyon anlaşması

 Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ihaleye çıkan banka anlaşmaları kapsamında herhangi bir anlşamaya varılamadığı açıklandı. Bankalar tarafından yapılan promosyon ödemelerinin yetersiz bulunduğu, çalışanların menfaatine bir durum olmadığı gerekçesiyle mutabakatların daha ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. 

Konu ile alakalı yapılan açıklama şu şekilde; Müdürlüğümüz tarafından 03.03.2023 tarihinde gerçekleştirilen maaş promosyon ihalesi, katılım sağlayan bankaların tekliflerinin yetersiz bulunması nedeniyle iptal edilmiştir. İhale işlemi ileri bir tarihte yeniden gerçekleştirilecektir. Kamuoyuna duyurulur."

14 bin 43 personel için yapılan promosyon tekliflerinin tam bir fiyasko olduğu söylenirken, kurumda çalışan 657 sayılı kanuna tabi kadrolu, sürekli işçi, geçici işçi ve 4/B sözleşmeli personel için beklemeye geçildiği de belirtiliyor.