Bankaların emekli promosyonu kampanyaları devam ederken, çalışanların gözü kulağı kurumlardan gelecek açıklamalara çevrildi. Bu kapsamda, maaş promosyonu için bankalar ile mutabakat sağlanması halinde bakanlıklardan, belediyelerden, üniversitelerden, sendikalardan, müdürlüklerden ve çeşitli kurumlardan açıklamalar geliyor.

29.000 TL Promosyon Anlaşması

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre, Halk Bankası ile promosyon anlaşması sağlandı. Söz konusu anlaşmaya göre, 25.200 TL nakit ve 3.800 TL para puan olmak üzere toplam 29.000 TL promosyon verilecek. Konuya ilişkin yapılan paylaşımda ''İlimiz 1. basamak sağlık tesislerinde çalışan mesai arkadaşlarımıza ilişkin Yapı Kredi Bankası ile imzalanmış olan 5 yıllık maaş promosyon anlaşması, her bir personelce imzalanan muvafakatnameler uyarınca fesih edilmiştir. Sağlık Bakanlığımızın kamu bankaları ile yaptığı sözleşme doğrultusunda Halk Bankası ile 1. Basamak sağlık tesislerinde çalışan personelimiz için 25.200 TL. nakit, 3.800 TL. para puan olmak üzere toplamda 29. 000 TL. ödeme yapılması suretiyle 3 yıllık sözleşme imzalanmıştır. Feshedilen sözleşme sebebiyle ilgili bankaya iadesi gerekli miktar verilen muvafakatnameler kapsamında personele ödenecek promosyon miktarından mahsup edilecektir. Yeni promosyon miktarları Ocak ayı içerisinde hesaplara yatacaktır.'' ifadeleri yer aldı.

18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı 18-24 yaş arası öğrencilere müjde geldi! 7500 TL öğrenci yardımı için e-Devlet başvurusu az önce açıldı

Promosyon Anlaşmaları

Çalışanların maaş promosyonları için bankalar ile kurumlar arasında görüşmeler devam ederken, mutabakat sağlanması halinde kamuoyuna bilgi veriliyor. Önümüzdeki süreçte, farklı kurumlardan yeni açıklamalar gelebilir.