Tüm Türkiye genelinde hemen herkes tarafından beklenen promosyon anlaşmasıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma gösteren personeller ne kadar promosyon alacağıyla ilgili araştırmalarını hızlandırmıştır. Yeni yılın ilk promosyon anlaşması geldi. Tamı tamına hesaplara tek seferde, karşılıksız ve geri ödemesiz 45 bin TL yatırılacağı duyuruldu.

Yeni yılın dudak uçuklatan promosyon anlaşması dikkat çekmeyi başardı. Yapılan açıklama kapsamında Gazi Üniversitesi ile Türkiye Halk Bankası arasında yapılan anlaşma sonucu maaş ödeme protokolüne göre kurum personeline ait maaş ödemeleri artık Halk Bankası tarafından yapılacak. Halk Bankası ile Gazi Üniversitesi arasında promosyon anlaşması yapıldı. Rektörlük Yeni Sanato Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Gazi Üniversitesi Rektörü ile Halk Bankası Bölge Koordinatörü Ahmet Karakaş ve üniversite ve sendika yöneticileri dahil oldu.

45 Bin TL Promosyon Ödenecek!

Gerçekleştirilen protokol sonunda Gazi Üniversitesi tarafından personellere müjde verildi. Gazi Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada:

Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak

"Mutabakat sonucunda protokolün süresinin 49 ay olması ve 1 Ocak 2023 itibarıyla başlaması kararlaştırıldı. Kurumdan maaş alan her seviyede personel için 45 bin lira promosyon miktarı belirlendi. 45 bin liranın 44 bin 500 lirası 15 Ocak'ta maaşını alan bütün personelin hesabına sözleşmenin imzalanmasına müteakiben 10 gün içinde yatacak. Kalan 500 lira ise personelin kredi kartlarına peşin ParafPara olarak yüklenecek. Maaş hesaplarından hesap işletim ücreti, ATM kartı ve kredi kartı ücreti alınmayacak. Bütün muafiyetler sadece maaş hesaplarından olacak olup, bankadaki diğer hesapları kapsamıyor. İnternler ve uzmanlık için Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde bulunan yabancı uyruklu personele yönelik görüşmeler ise devam ediyor" denildi.

En Yüksek Promosyon Ödemesi Gazi Üniversitesi’nin!

Gazi Üniversitesi ve Halk Bankası tarafından anlaşma sonucu Türkiye’de bir kurumda ödenen en yüksek maaş promosyon ödemesi Gazi Üniversitesi’ne geçti. Geçen yıl pek çok kurum ve kuruluş tarafından promosyon açıklaması yapılsa da rekor artık Gazi Üniversitesi’nin.  Yapılan anlaşma sonucu promosyon ödemelerinin en kısa sürede maaşlarla beraber hesaplara geçmesi beklenmektedir. Normalde memur maaşları ayın 15’inde hesaplara yatırıldığından dolayı promosyon ödemelerinin de o tarihten itibaren hesaplara yatırılacağı açıklandı.