Herkes Şokta! SGK Yüzde 200 Zam Yaptı Herkes Şokta! SGK Yüzde 200 Zam Yaptı

Farklı illerdeki kurumlar ile bankalar arasında maaş promosyonu için görüşmeler devam ediyor. Maaşını üç yıl boyunca aynı bankadan alacağına dair taahhüt veren emeklilere maaş aralıklarına göre değişen tutarlarda promosyon ödemesi sağlanırken, çalışanların gözü kulağı kurumlardan gelecek açıklamalara çevrildi. Bu kapsamda, maaş promosyonu ile ilgili bankalar ile mutabakat sağlanması halinde sendikalar, üniversiteler, belediyeler, bakanlıklar, müdürlükler ve çeşitli kurumlar kamuoyuna bilgi veriyorlar.

Promosyon İhalesi Açıklaması

Promosyon ihaleleri ve anlaşmaları pek çok kişi tarafından yakından takip edilirken, güncel süreç hakkında kurumlar kamuoyuna bilgi veriyorlar. Bu çerçevede, Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürlüğü de güncel süreç ile ilgili açıklama yaptı. Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, promosyon ihalesine 13 banka davet edildi ve açık artırmak usulü yapılan ihaleye 3 banka katıldı. Söz konusu promosyon ödemesi için sürecin devam ettiği belirtildi açıklamada ''Bugün (02.02.2023) yapılan Banka Promosyon ihalesine 13 banka davet edilmiştir.

Açık arttırma usulü yapılan ihaleye, 3 Banka katılmış olup;

1-Türkiye Halk Bankası 16.500 TL
2-Türkiye İş Bankası 12.000 TL
3-Yapı Kredi Bankası 10.800 TL teklif vermiştir.

Sendika temsilcilerimizle beraber en yüksek teklifi veren Türkiye Halk Bankası ile görüşmeler devam etmektedir.

Süreç devam etmekte olup sonuç kamuoyuyla paylaşılacaktır.'' ifadeleri yer aldı.

Promosyon Anlaşmaları Sağlanıyor

Bankaların emekli promosyonu kampanyaları şubat ayında da devam ediyor. Emekli promosyonu kampanyalarına dair detaylı bilgiler araştırılırken, çalışanların maaş promosyonları ile ilgili gelişmeler de pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. İlerleyen süreçte, kurumlar ile bankalar arasında anlaşma sağlanması durumunda, farklı kurumların da açıklamalarda bulunması bekleniyor.