POMEM adayları bir süredir mülakat sınavı ile ilgili gelecek açıklamaları bekliyordu. POMEM mülakat sınavının ne zaman ve nerede yapılacağı ile ilgili duyurular heyecanla beklenirken, Polis Akademi tarafından konuya ilişkin açıklama geldi. Polis Akademi'nin açıklamasının ardından, POMEM mülakat sınav yerleri ve tarihleri ile ilgili araştırmalar hız kazandı.

29. Dönem POMEM Mülakat Sınavı Yeri

POMEM mülakat sınavı giriş yerlerine ve tarihlerine, e-Devlet üzerinden ulaşılabilecek. e-Devlet'e TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra ''Polis Akademisi Sınav Giriş Bilgisi Sorgulama'' başlığından detaylara erişilebilir.

POMEM Sınav Açıklaması

POMEM mülakat sınavı ile ilgili Polis Akademisi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

''29. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı Mülakat Sınavı aşamasına katılacak olan adaylar sınav tarihlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylar Mülakat Sınavına tabi tutulacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Yarın Kar Yağışı Bekleniyor! 2 Şubat 2023 Kar Beklenen İller Meteoroloji Uyardı Yarın Kar Yağışı Bekleniyor! 2 Şubat 2023 Kar Beklenen İller Meteoroloji Uyardı

Adayların, Sınav Merkezine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.''