Muğla Akyaka'da yaşayan 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020'de kaybolmuştu. Kaybolmasının ardından 5 gün sonra eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, gözaltına alınmıştı. 

Gözaltına alınan Avcı, Gültekin'i boğarak öldürdüğünü, cesedini de bağ evindeki varile koyup yaktığını daha sonra da üzüne beton döktüğünü itiraf etmişti. Avcı'nın gösterdiği varilde ise Gültekin'in kısmen yanmış cesedine ulaşılmıştı. 

Deprem Bölgesi Sel Bölgesi Oldu, Ölü Sayısı Arttı... Son Durum Ne? Deprem Bölgesi Sel Bölgesi Oldu, Ölü Sayısı Arttı... Son Durum Ne?

pinargultekin

İtirafından sonra adliyeye sevk edilen Avcı, 'Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme' suçundan tutuklandı. Aynı şekilde Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı'nın da telefon sinyallerinden ağabeyiyle aynı saatlerde bağ evinde olduğu tespit edildi. Bu nedenle 15 Şubat 2021'deki duruşmada Mertcan Avcı'ya yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu. 

Bugün gelen bir son dakika haberinde ise Cemal Metin Avcı hakkında karar verildi. Avcı'ya 'Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme' suçundan, haksız tahrik indirimleri uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Kardeşi Mertcan Avcı'ya ise 'suç delilerini gizleme, değiştirme ve yok etme' suçlarından 4 yıllık hapis cezası verildi.