ÖSYM tarafından yapılan açıklamada sınav ücretlerinin artık alınmayacağı duyuruldu. Öğrenciler tarafından sınav başvuru ücretlerinin bütçelerini sarstığını dile getiren adaylar için müjde geldi. Sosyal medyada sınava girmek için kredi çekmem gerekti gibi esprilerin yapılmasının ardından ÖSYM sınav ücretlerini almayacağını duyurdu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremden üniversitelerin ve sınav merkezlerinin etkilenme durumları tespit edilmek amacıyla OHAL kapsamına alınan illerde ÖSYM Koordinatörleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Yapılan toplantı kapsamında yeni kararlar alındı.

ING Bank'tan Ramazan Müjdesi! 300 TL Ödüyor ING Bank'tan Ramazan Müjdesi! 300 TL Ödüyor

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada:

"ÖSYM sınav takvimindeki en yakın sınav nisan ayı başında gerçekleştirilecek Milli Savunma Üniversitesi'nin sınavıdır. Bu sınavla ilgili mart ayının başında ek başvuru alacağız. Ek başvuruda adaylar istedikleri yeri tercih edebilecekler. Ek başvurulardan alınan yüzde 50 ek ücreti, yönetim kurulu olarak deprem dolayısıyla kaldırdık. Sınavlara girecek adaylar Türkiye'nin herhangi bir yerinde sınava girebilecek."

Bu bölgelerde nüfus hareketliliği çok fazla. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte sınavların nasıl yapılacağına beraber karar vereceğiz. Sınav sürecinde hiçbir bireyin mağduriyet yaşamaması temel hedefimiz olacak" denildi.