Milyonlarca kişi bildiğiniz gibi KPSS ve YKS’ye girmektedir. Öğrencilerin en çok zorlandığı konuların başında da sınav ücretleri yer almaktadır. Sınav ücretlerinin yüksekliğinden şikayetçi olan öğrenciler için açıklama yapıldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada KPSS ve YKS’ye girecek adaylara uyarı yapıldı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy tarafından yapılan açıklamada bu yıla mahsus olarak depremzedelerden ücret alınmayacağı duyuruldu. Adres ili veya okulunun bulunduğu il 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenler arasında bulunuyorsa burada sınava girecek adaylardan ücret alınmayacak. Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy tarafından yapılan açıklamada:

"Deprem sebebiyle afet bölgesi olarak ilan edilen 11 il ve bir ilçemizde ikamet eden, buralardan deprem sonrası başka il ve ilçelere göç eden tüm adaylarımızdan sınav ve başvuru ücreti alınmayacak" denildi.

2023 YKS Ücreti Kaç TL?

YKS Ücreti bu yıl zamlanmadı. Deprem bölgesi hariç diğer illerden sınava girecek olan öğrenciler her bir oturum için 115 TL ücret ödeyecek. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınav için ücret ödemesinin son günü 24 Mart 2023 olarak belirlendi.

2023 YKS Ne Zaman Yapılacak?

2023 ÖSYM takvimi belli oldu. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Ersoy tarafından yks Sınav takvimi açıklandı. Açıklanan kılavuza göre:

Et ve Süt Kurumu Ramazan Öncesi Fiyatları Sabitledi! Vatandaş Oh Dedi Et ve Süt Kurumu Ramazan Öncesi Fiyatları Sabitledi! Vatandaş Oh Dedi

17 Haziran 2023'te Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023'te sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak