Bu alımların okullara sağlanabilmesi için MEB TYP çi alımına ağırlık verildi. Başvuru yapmak isteyen personeller İŞKUR TYP 2023 personel alımı duyurusunu bekliyordu.

İŞKUR TYP personel alım ilanları şu anda birçok ilde açık durumda ve toplamda 20 ilden oluşuyor. İşte açık olan iller ve alım yapılacak personel sayıları;

10-9

·         Kahramanmaraş 800 Kişi

·         Kastamonu 520 Kişi

·         Amasya 275 Kişi

·         Diyarbakır 1350 Kişi

Bankadan 1.000 TL Almak İçin Son Saatler! Garanti Bankası Uyardı Bankadan 1.000 TL Almak İçin Son Saatler! Garanti Bankası Uyardı

·         Kırşehir 215 Kişi

·         Kilis 223 Kişi

·         Niğde 405 Kişi

·         Denizli 679 Kişi

·         Kars 553 Kişi

·         Malatya 774 Kişi

·         Hatay 875 Kişi

·         Sinop 415 Kişi

·         Balıkesir 750 Kişi

·         Ankara 3543 Kişi

·         Mersin 1050 Kişi

·         Bingöl 335 Kişi

·         Ardahan 220 Kişi

·         Muş 410 Kişi

·         Yalova 230 Kişi

·         Aksaray 320 Kişi

İŞKUR TYP Programı Neyi İfade Eder?

Toplum Yararına Programlar (TYP); Aktif işgücü hizmetleri kapsamında, işsizlerin çalışma alışkanlıklarını ve disiplinlerini terk etmelerini önlemek ve özellikle özel politika gerektiren gruplar olmak üzere işsizlere geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR ile kamu kurum ve kuruluşlarının iş birliğiyle düzenlenen programlardır. Afet, salgın hastalık, olağanüstü hâl ve diğer mücbir sebep hallerinde kamu hizmetlerini kapsamaktadır.

Geçici İş Ne Demek?

Sözleşmeli veya serbest çalışma olarak da bilinen geçici işler, tanımlanmış bir başlangıç ve bitiş tarihi olan istihdam fırsatlarını ifade eder. Bu tür işler hem işveren hem de çalışan için esneklik sundukları için günümüz iş piyasasında giderek daha popüler hale geliyor.

İŞKUR TYP programı ile işe giriş yapan personellere belirli çalışma saatleri ve süresi için sözleşme yapılıyor. Günlük 9 Saat olan çalışma süresi toplamda 135 gün yani 9 aydan oluşmakta. Daha önce İŞKUR TYP programına girmiş olanların ise bu yıl tekrar başvuru yapamayacakları belirtildi. Başvuru için genel şartlar dışında özel bir şart koşulmamış.