Star Tv ekranlarının yeni dizisi Ömer oyuncu kadrosu ve konusu farkı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan tanıtım fragmanı sonrasında Ömer Dizisi ne zaman başlayacak sorusu yanıtını bulmuş, yayın günü olarak Pazartesi günü olacağı açıklanmıştı. Peki Ömer dizisi oyuncuları ve Ömer dizisi Konusu ne? Ömer dizisi neden tepki çekti?

4. Bölümü Yeni Yayımlanan Ateş Kuşları'nda Flaş Gelişme! 4. Bölümü Yeni Yayımlanan Ateş Kuşları'nda Flaş Gelişme!

Vatanım Sensin dizisi ile ünlenen ve sonrasında birçok dizide rol alan Selahattin Paşalı'nın dizisi olarak açıklanan ve sonrasında da babası Reşat karakteri ile karşımıza çıkan başarılı oyuncu Barış Kalay'ın dizide yer alması izleyiciyi merak ettirmişti. Öyle ki Ömer dizisi oyuncuları arasına sürpriz bir isim; dul ve 1 çocuklu Gamze karakteri ile Gökçe Bahadır'ın da dahil olması Ömer ne zaman başlayacak? Ömer dizisi konusu ve Ömer dizisi oyuncularını daha da bir merakla araştırılmasını sağlamıştı. 

Ömer dizisi ne zaman başlayacak?

Bir ezan sesi ile başlayan Ömer dizisi tanıtım fragmanı heyecanı ve merakı iyice arttırması sonrasında o açıklama yapılmış ve Ömer dizisinin ilk bölümü ile 9 Ocak'ta karşımıza çıkacağı belirtilmişti. 

Birşeyler yolunda gitmiyordu

Sosyal medya da gerek dizi eleştirmenleri gerekse de dizi severler, Ömer dizisi ile alakalı ilk yorumunu olumsuz olarak yapmış ve dini duyguları ile reyting sağlayacak tezlerini ortaya atıyordu.  Öyle ki 'Müslümanların dini inancını reyting malzemesi olarak kullanacaklar' yorumu yapılan Ömer dizisi ile alakalı bir çok iddia daha mevcut. 

Üsküdar Selimiye Cami'sinde çekimleri yapıldığı öğrenilen Ömer dizisi için ''Bu mekanlarda bu dizinin çekilmesine müsaade eden kişilerin de cezalandırılmasını talep ediyoruz'' yorumları yapılmakta. Öte yandan 'Müftülük açığı alınsın' söylentilerinin de ortalıklarda dolaştığı iddia ediliyor.

Öte yandan Ömer dizisinin çekimlerinin yapıldığı tarihi cami imamlarının da bu dizi için izin alınıp alınmadığı da sorgulanırken, ''bir imam ve müezzinlik yapan oğlunun, Gamze isimli kadın ile camide yakınlaşmasına nasıl izin veriliyor 'yorumlarının da sosyal medya da çok konuşulması; dizi yayından kaldırılacak mı sorusunun akıllara getiriyor. 

Ömer dizisi oyuncu kadrosu

Ömer (Selahattin Paşalı)
Gamze (Gökçe Bahadır)
Reşat (Barış Falay)
Nisa (Merve Dizdar)
Zerrin Sümer
Gülçin Kültür Şahin 
Onur Bilge 
Gamze Karaduman
Serpil Gül
Muharrem Türkseven
Melike Güner

Ömer dizisi konusu

Selahattin Paşalı'nın değişik bir karaktere büründüğü Ömer dizisi 9 Ocak tarihinde ekranlarda olacak. Selahattin Paşalı (Ömer) ile Barış Falay'ın (Reşat) karakteri ile karşımıza çıktığı Ömer dizisi konusu merak edilirken dizinin yönetmen koltuğunda Cem Karcı otururken, Gülizar Irmak tarafından kaleme alınıyor. Dizi de Cami Müezzini ve imam babasının yaşantısı ile birlikte mahalleye gelen genç ve dul bir kadının Ömer ile imtihanı konu ediniliyor