İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli destek ödemeleri sağlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ulaşım desteği için başvuruların başladığını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz haftalarda açıkladığı ulaşım desteği ile ilgili detaylar da belli oldu. Bu kapsamda, ulaşım desteğine nasıl başvuru yapılacağı pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Ulaşım Yardımı Başvuruları Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ulaşım desteği ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Ulaşım desteği için başvuruların başladığını belirten Bakan Yanık, söz konusu destek ödemesinden yaklaşık 400 bin öğrencinin faydalanacağını belirtti. Konuya ilişkin yapılan paylaşımda ''Öğrencilerimizin eğitim hayatlarına daha rahat devam edebilmeleri adına bütün tedbirleri almaya devam ediyoruz. Ulaşım Desteği Programımız için sosyal yardım faydalanıcısı hanelerimiz, ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza başvuru yapabilirler.'' ifadeleri yer aldı.

Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak Devletten 65 Yaş Aylığı Müjdesi! 8.000 TL Hesabınıza Yatacak

Ulaşım Yardımı Başvurusu

Ulaşım yardımında faydalanmak isteyen öğrenciler, ikametgah adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapabilirler. Bakan Derya Yanık'ın paylaşımına göre, ulaşım yardımı için üst limit 750 TL olarak belirlendi.