Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, Başarı Teşvik Programı ile sosyal yardımdan faydalanan öğrencilere destek sağlanacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından, söz konusu destek ödemesinin detayları pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, destek ödemesi ile ilgili açıklama yaptı.

99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak 99 Bine Ford Connect, 120 Bine Doblo, 190 Bine Transit! Ziraat Bankası Herkesi Araç Sahibi Yapacak

Başarı Teşvik Programı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Başarı Teşvik Programı'nın ayrıntılarına ilişkin bilgi verdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, sosyal yardımdan faydalanan çocuklara ve gençlere Başarı Teşvik Programı ile; YKS oturumlarında ilk 500 binde yer alan öğrencilere tek seferlik olmak kaydıyla başarı sıralamasına göre net asgari ücretin 3 katına kadar başarı desteği sağlanacak. En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarında lisans eğitimi öğrencisi olan ihtiyaç sahibi hanelere her yıl eğitim süreci boyunca aylık 300 TL öğrenci desteği verilecek. Üniversitelerin en az 4 yıllık yükseköğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerden not ortalaması 100'lük sisteme göre 85 ve üstü veya dengi olan öğrencilere net asgari ücret kadar destek aktarılacak.

Öğrencilere Destek Ödemesi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından Başarı Teşvik Programı ile ilgili paylaşım yapıldı. Söz konusu paylaşımda ''Gençlerimiz için yaptığımız her destek ülkemizin geleceğine yatırımdır. Başarı Teşvik Programı'mız ile sosyal yardımlardan faydalanan öğrencilerimiz için hangi destekleri sağlayacağımıza birlikte bakalım.'' ifadeleri yer aldı.