Çiftçilerin üretimini desteklemek ve tarımsal verimi artırmak için Tarım ve Orman Bakanlığı destek ödemelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, ocak ayı itibariyle tarımsal destek ödemelerinin ne zaman verileceği pek çok kişi tarafından araştırılıyordu. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ödemelerin hesaplara yattığını duyurdu.

1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz 1+1 2+1 3+1 Fark Etmez! Bu Devlet Desteğiyle Bedavaya Ev Sahibi Olabileceksiniz

Tarımsal Destekleme Ödemesi

Tarımsal destekleme ödemelerinin hesaplara aktarıldığını belirten Bakan Kirişçi, toplamda 184 milyon 968 bin 632 TL verildiğini belirtti. Söz konusu paylaşımda ''184 milyon 968 bin 632 TL’lik tarımsal destekleme ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun.'' ifadeleri yer aldı.

Tarımsal Destek ödemesi Detayları

Tarımsal destek ödemesinin hesaplara yatmasının ardından, söz konusu desteğin detayları da araştırılmaya başlandı. Bu kapsamda, tarımsal destekleme ödemelerinin alt başlıkları araştırılıyor. Tarımsal destek ödemesi içerisinde Hayvan Gen Kaynakları Koruma Desteği, Et Regülasyonu Desteği, Hayvan Hastalıkları Tazminat Desteği, Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği, Sertifikalı Tohum Üretim Desteği, TMO Alım Prim Desteği ve Hububat, Baklagil, Dane Mısır Desteği yer alıyor.