Ülkemizdeki enflasyonun giderek kontrol edilemez şekilde artması vatandaşların alım gücünü tamamen azaltırken çalışanlar ve işverenler için de büyük bir problem teşkil eder hale geldi. Vatandaşlar artık gıda ve faturaları ödemek de dahi zorlanıyor. Enflasyonun her geçen gün kendisini daha bariz şekilde göstermesiyle birlikte geçim derdi aşılamaz bir hale geliyor. Son olarak SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) Uzmanı Özgür Erdursun bir açıklama yaptı. Açıklamasında maksimum 6.025 TL alınabilecek ödemeyle ilgili detaylara değindi. Peki kimler SGK ödemesini alabiliyor? SGK 6.025 TL ödeme alma şartları nedir? SGK ödeme alma başvurusu nereden yapılacak? İşte tüm detaylar...

Seçimlerin 14 Mayıs tarihine çekilmesiyle ve az bir zaman kala hükümetten yeni açıklamalar ile birlikte destekler de geliyor. Enflasyondan vatandaşları korumak adına çeşitli önlemler alma yoluna gidiyorlar. Yapılacak maksimum 6.025 TL ödemede bu önlemler adına gerçekleştirilenlerden birisi. Sosyal Güvenlik Kurumu Uzmanı Özgür Erdursun gerçekleştirilecek ödemeyle ilgili detayları verdi. Peki, sosyal yardımı kimler alabiliyor? Başvuru işlemleri nereden yapılıyor?

o-vatandaslara-3000-6000-tl-odeme-yatacak-odemeler-aylik-olarak-hesaplara-gececek-1

MİLYONLARIN SEVİNECEĞİ ÖDEME!

Yapılan açıklamalarda Sosyal Güvenlik Kurumu Uzmanı Özgür Erdursun detayları verdi. Sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada yaptığı paylaşıma not düştü. İhtiyaç sahibi aileler için minimum 3 bin TL, maksimum ise 6 bin 25 TL ödeme yatacağını duyurdu. Ayrıca vatandaşların başvuruları nereden ve nasıl yapacağını da belirtti.

AYLIK OLARAK HESAPLARA YATACAK

Özgür Erdursun, Twitter üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“Deprem sebebiyle birçok vatandaş işsiz kaldı. Son 3 senede en az 600 primi olanlar 6 ay, 900 – 1079 gün primi olanlar 8 ay, 1080 üzeri primi olanlar 10 ay işsizlik maaşı alabilecekler. Ayrıca sağlıktan da faydalanabilecekler. İşsizlik maaşı en az 3 bin 12 TL, en fazla ise 6 bin 25 TL olarak hesaplara yatırılacaktır.”

o-vatandaslara-3000-6000-tl-odeme-yatacak-odemeler-aylik-olarak-hesaplara-gececek-2

84 Milyon Kişi Akın Edecek! 1 LT,2LT,5LT Ayçiçek Yağı İndirim Fiyatı ŞOK Edecek 84 Milyon Kişi Akın Edecek! 1 LT,2LT,5LT Ayçiçek Yağı İndirim Fiyatı ŞOK Edecek

İŞSİZLİK MAAŞI ŞARTLARI NELER?

İşsizlik maaşı şartlarına dair açıklamalarda da bulunarak vatandaşları bilgilendiren Erdursun, açıklamasında son 3 sene primi yatan kişilerin işsizlik maaşı alması için 600 ile 1080 gün priminin yatmış olması gerektiğini belirtti.

Prim gün sayısına göre alınabilecek ay sayısı ise 6 ay ile 10 ay aralığında olacaktır. Bu süreçte vatandaşların kendilerine uygun bir iş bulması için yeterli olup bulana kadar maddi anlamda sıkıntı yaşamamalarını sağlayacaktır.