Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ödediği yardımlardan biri olan evde bakım maaşı mart ayı ödemeleri için bakandan açıklama geldi. Evde bakım parası mart ayı ödemelerinin 15 Mart tarihinde hesaplara yatması bekleniyordu. Ancak aile bakanı sürpriz bir açıklama ile ödemelerin bugün itibariyle başladığını duyurdu. 10 Mart 2023 evde bakım maaşı yatan iller listesi de böylece belli oldu.

PTT Personel Alımı 2023 Ne Zaman Yapılacak? İşte Başvuru Tarihleri PTT Personel Alımı 2023 Ne Zaman Yapılacak? İşte Başvuru Tarihleri

Evde bakıma muhtaç ağır engelli yakınına bakan kişilere belirli kriterler doğrultusunda bakanlık tarafından evde bakım parası veriliyor. Her ayın 15'i ile 31'i arasında hesaplara geçen ödemeler merakla bekleniyordu. Ancak Aile Bakanlığı bugün sürpriz bir açıklama yaparak evde bakım maaşı ödemelerinin erkene çekildiğini duyurdu. Mart ayı evde bakım parası ödemeleri bugün hesaplara yatmaya başladı.

o-illerde-yasayanlar-mujde-bakan-duyurdu-mart-ayi-evde-bakim-maasi-odemeleri-bugun-basladi-1

O İllerde Evde Bakım Maaşı Yattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada 10 Mart 2023 evde bakım maaşı ödemelerinin başladığını bildirdi. Bazı illerde ödemeler bugün hak sahiplerinin hesaplarına geçti. e-Devlet evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini yaparak yaşadığınız ilde evde bakım parası ödemesinin yatıp yatmadığını Siz de öğrenebilirsiniz.

o-illerde-yasayanlar-mujde-bakan-duyurdu-mart-ayi-evde-bakim-maasi-odemeleri-bugun-basladi-2

Mart Ayı Evde Bakım Parası Ne Kadar Oldu?

Mart ayı evde bakım maaşı ödeme miktarı da belli oldu. Ocak Temmuz dönemi için zamlı olarak hesaplara geçen evde bakım maaşı hak sahiplerine 4336 TL olarak ödendi. Hak sahibi olan kişiler PTT'den ya da Ziraat Bankası hesaplarından ödemelerini alabilecek.