Yatırımcıların iyi bir yatırım aracı olarak gördüğü kripto para piyasasında yükseliş başladı. Mart ayı başında Asya piyasasına tekrar açılmasıyla Bitcoin büyük kayba uğramıştı. Pazar günü ani bir sıçrayış başladı. ABD Merkez Bankası açıklamaları da bir miktar değer kaybına sebep olurken bu gelen sıçrama Bitcoin’e yatırım yapanları memnun etti.

Mart ayı başlarında 50 milyar dolar sabaha karşı saatlerde bir anda kaybolmuştu. Bitcoin’in bu kaybı diğer coinlere de yansımış, yatırımcılar için büyük şoka sebep olmuştu. Geçen hafta içi ise FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları Bitcoin’de yine 20 bin dolar gerileme sebep olmuştu. Bitcoin bu kadar çok darbe aldıktan sonra durmadı ve ani bir sıçramaya devam etti. İşte Bitcoin’de son durumun detayları...

Son zamanlarda sabit bant aralığına gelen Bitcoin ile diğer coinler kripto borsasındaki baskı nedeniyle düşmeye başlamıştı. FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklaması da kripto paraların sert gerileyişinin nedenlerinden biri oldu. 12 Mart pazar akşamından itibaren atak yapan Bitcoin, şu an ani sıçrayışını sürdürüyor. Bugüne ise yüzde 10 üzerinde değer kazancıyla başlayarak yatırımcıların memnun olmasını sağladı.

ne-altin-ne-dolar-en-cok-kazandiran-o-oldu-sicrama-devam-ediyor-2

KRİPTO PARA SIÇRAYIŞTA!

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın yaptığı şahin açıklamaları ile beraber Silicon Valley Bank’in iflas ettiğini duyurması piyalarda büyük etki yaratarak kripto parayı da etkiledi. 20 bin dolar gerileme yaşanan kripto para piyasasında Bitcoin alımları ise ilgi çekti. Yaşanan düşüşlerle yatırımcılar kaygılanırken Pazar günü gece vakitlerinde ani bir atak gözlemlendi.

QNB Finansbank İbreye Füze Bağladı! 35.000 TL Promosyon Müjdesi QNB Finansbank İbreye Füze Bağladı! 35.000 TL Promosyon Müjdesi

Silicon Valley Bank’ın krizin kontrol edilebilmesi ve FED’e karşı olan beklentilerin değişmesiyle birlikte 12 Mart gecesi grafikler yükselişe geçti. Bitcoin, bu doğrultuda yüzde 10,7’lik değer kazandı. Böylelikle 24 bin 850 dolara kadar artış göstererek 3 günde yüzde 23 değer artışı sağladı.

ne-altin-ne-dolar-en-cok-kazandiran-o-oldu-sicrama-devam-ediyor-1

ETHEREUM DA GÖZE ÇARPAN YÜKSELİŞ

Bitcoin’in tekrar değer kazanmasıyla birlikte diğer kripto paralar da bu durumdan etkilenerek artışa katıldı. Grafikler yükselirken bir artış da Ethereum’dan geldi. Güne yüzde 5,6 gibi bir değer kazancıyla başlayarak 696 bin dolar seviyelerine kadar çıktı. Diğer kripto paralarda da şu şekilde bir yükseliş görüldü: yüzde 1 Ripple, yüzde 2,1 Binance Coin, yüzde 4,2 Polygon, yüzde 1,7 Cardano, yüzde 3,4 ise Dogecoin Bitcoin yükselişlerine katıldı.