Depremden etkilenen kişilere yönelik bankalar tarafından yeni fırsatlar sunulmaya başlandı. Sunulan fırsatlar arasında 6 ay ertelemeli kredi de bulunuyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan açıklamada depremden zarar gören bireysel müşterilere 6 ay ertelemeli, 36 ay vadeli kredi paketi sunacaklarını belirtirken ayrıca hali hazırda kredi kartı borcu ve kredi borcu olan müşterilerin borçlarının da 1 ay süreyle faizsiz olarak ertelendiği duyuruldu.

6 Ay Ertelemeli Kredi İmkanı!

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada depremden etkilenen müşterilere 6 ay ödemesiz ve 36 ay vade seçenekli kredi destek paketi sunacakları belirtilirken ayrıca kredi ve borç erteleme paketleri de açıklandı. Aynı zamanda Ziraat Bankası tarafından bölgede yaşayan tüm müşterilerine faizsiz ve masrafsız olarak 5 bin TL nakit avans sağlanacağı açıklandı.

Yapay Et Türkiye'ye Geliyor! Neden Et Fiyatları Arttığı Ortaya Çıktı Yapay Et Türkiye'ye Geliyor! Neden Et Fiyatları Arttığı Ortaya Çıktı

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada depremden zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için 6 ay geri ödemesiz ve 36 ay vadeli kredi desteği sağlayacakları açıklanırken ayrıca AFAD’a acil ihtiyaçların karşılanması için 12 milyar TL bağış yapma kararını aldığını duyurmuştu. Vakıfbank tarafından yapılan açıklamada Adana, Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır ve Elazığ illerinde yaşayan müşterilere de kolaylık sağlanacağı duyuruldu.

Halkbank tarafından yapılan açıklamada gerçek kişiler ve KOBİ sınırına kadar olan ticari işletmelere kullandırılan kredi borçlarının ve kart borçlarının müşteri talebine bağlı olmaksızın 6 ay süreyle faizsiz olarak ertelendiği duyurulurken ayrıca depremden zarar gören müşteriler için özel kredi destek paketi oluşturacaklarını duyurdu.